Лікували як ГРВІ та коронавірус: на Волині після укусу ґедзя жінка захворіла небезпечною інфекційною хворобою

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікували як ГРВІ та коронавірус: на Волині після укусу ґедзя жінка захворіла небезпечною інфекційною хворобою

Фото: agrostory.com

Медики не одразу змогли діагностувати захворювання.

У с. Садів Луцького району Волинської області жінку вкусила комаха. Після чого вона захворіла на туляремію - небезпечну інфекційну хворобу

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ. 

За попередніми даними, жінку під час випасання корів вкусив ґедзь, ймовірно саме це і стало причиною недуги. Медики не одразу зуміли поставити діагноз. Спочатку вважали, що хвора інфікувалась ГРВІ, а потім і коронавірусом. Проте стан хворої не покращувався, не зважаючи на лікування.  Лише лікарі-інфекціоністи запідозрили туляремію та провели необхідний відбір матеріалу для лабораторного дослідження.

"Так, у жінки спершу підвищилась температура тіла та виник озноб. На третю добу з’явились скарги на почервоніння та припухлість шкіри в місці укусу комахи, болі в суглобах та характерні для туляремії збільшені шийні і пахвинні лімфатичні вузли (бубони)", - йдеться у повідомленні. 

У жінки лабораторно підтвердився діагноз: туляремія, виразково-бубонна форма, середньої важкості. Вона лікується в інфекційній лікарні.

Медики зазначають, що це перший цьогоріч випадок небезпечної інфекційної хвороби в регіоні. Наразі фахівці проводять всі необхідні дослідження, щоб захворювання не поширювалось. 

"Серед населення проведено роз’яснювальну роботу щодо заходів боротьби з мишовидними гризунами та попередження укусів кровососних комах під час проведення сільгоспробіт тощо", - йдеться у повідомленні. 

Також медики рекомендують місцевій владі провести дератизацію і дезінсекцію. 

Нагадаємо, через хворі зуби мешканець Львівської області потрапив до реанімації і переніс вже декілька інсультів

Новини України: у Львівській області 7-річна дівчинка проковтнула металеву деталь від сумки

Новини України: у Львівській області 7-річна дівчинка проковтнула металеву деталь від сумки
Наступна публікація