Лікування COVID-19: в Україні розпочнуть експериментальний проєкт з використання плазми крові

Дата публікації
Перегляди
2275
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікування COVID-19: в Україні розпочнуть експериментальний проєкт з використання плазми крові

Фото: Associated Press

Якщо випробування будуть успішними, препарати почнуть використовувати для лікування важкого перебігу коронавірусної інфекції.

9 жовтня Кабінет міністрів України ухвалив рішення розпочати експериментальний проєкт із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, що містить антитіла до вірусу, який викликає COVID-19, для контрактного виробництва із неї імуноглобуліну для лікування коронавірусної інфекції. 

Акт затверджує механізм реалізації експериментального проєкту. Ініціюється заготівля плазми, що містить антитіла до SARS-CoV-2 з подальшою переробкою та виготовленням гіперімунного імуноглобуліну. Така плазма буде передана вітчизняним виробникам лікарських засобів. У разі успішного проходження клінічних досліджень, препарат використовуватиметься для лікування хворих на COVID-19 у важкому стані. 

"Зараз клінічні випробування тривають в інших країнах світу відповідно до створеного альянсу між виробниками з різних країн, зокрема США. У нас завершилися клінічні випробування звичайного імуноглобуліну, який показав досить гарні результати", — зауважив очільник МОЗ Максим Степанов.

Раніше у ВООЗ заявили, що лікування пацієнтів плазмою тих людей, які вже одужали від певної хвороби, широко використовувалося в минулому столітті з різним рівнем успішності. Втім, організація досі вважає цей метод експериментальним, і необхідно продовжити його дослідження. Там зазначають, що таке лікування важко стандартизувати, оскільки люди виробляють різний рівень антитіл і плазму необхідно збирати індивідуально.

У ВООЗ кажуть, що дослідження щодо використання плазми для лікування коронавірусу були невеликими й мають "низькоякісні докази''. Країни можуть дозволяти використання цього методу, якщо вважають, що користь від нього перевищує ризики, але зазвичай це робиться, "коли ви чекаєте на остаточні докази''.

Лікування плазмою: як це працює і коли так почнуть лікувати COVID-19 у нас

Лікування плазмою: як це працює і коли так почнуть лікувати COVID-19  у нас
Наступна публікація