Лікування хворих на коронавірус: чому в медзакладах не вистачає ліків та за що доводиться платити

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікування хворих на коронавірус: чому в медзакладах не вистачає ліків та за що доводиться платити

Фото: Associated Press

Попри обіцянки Міністерства охорони здоров'я, що лікування від коронавірусу буде безкоштовним, наразі воно обходиться в десятки тисяч гривень.

Попри обіцянки Міністерства охорони здоров'я, що лікування від коронавірусу буде безкоштовним, наразі воно обходиться в десятки тисяч гривень. На понад 20 тисяч отримав перелік ліків пацієнт, який потрапив до одеського стаціонару з підтвердженим діагнозом коронавірус. Чому в лікарнях немає найнеобхіднішого — у сюжеті ТСН.19:30.

Понад 20 тисяч гривень за два дні витратила родина Шахіна Асадова, який потрапив до лікарні з легкою формою коронавірусу. Чоловік каже, що повернувшись з Берліна одразу зробив експрестест, який показав негативний результат. Але вже за дев'ять днів опинився в лікарні з цілим переліком необхідних препаратів.

"Зараз перебуває у палаті-ізоляторі. Лікарі прописали препарати, які стоять великих грошей. Я навіть не знаю, чого очікувати далі",- каже чоловік.

Журналістам чоловік розповів, що дружина змушена була купити все - від одноразових халатів для медиків до імуномодулюючого препарату українського виробництва: одна доза коштує понад вісім тисяч гривень.

Попри обіцянки МОЗ, одесит витратив на лікування від коронавірусу 20 тисяч гривень

Попри обіцянки МОЗ, одесит витратив на лікування від коронавірусу 20 тисяч гривень

Чому ліків не вистачило навіть для першого пацієнта, який потрапив до стаціонару з підтведженим коронавірусом, - намагаємося з'ясувати в обласної адміністрації. Те, що пацієнти одеських лікарнях змушені купувати навіть жарознижуюче, очільниця департаменту охорони здоров'я визнає і пояснює причини.

 

"Якщо в локальному протоколі наразі якісь лікарські засоби відсутні, то бувають такі випадки, що хворі змушені дозакуповувати, але це пов'язано з тим, що закінчились препарати, або ми їх ще не отримали. Розумієте, бюджет лікарень наразі не стовідсотково покритий", - каже в.о. директора департаменту охорони здоров'я Одеської облдержадміністрації Оксана Рокунець-Сорочан.

Забезпечити опорні лікарні області найнеобхіднішим вже понад місяць намагаються місцеві волонтери. Закуповують усе – від масок, дезинфекції та костюмів до апаратів штучної вентиляції легень. Щодо препаратів, кажуть, катастрофа.

"Запасів в лікарнях немає. Вони закінчаться через три дні. В аптеці вже теж багато чого немає", - каже керівниця волонтерської групи "Корпорація монстрів" Катерина Ножевнікова.

Те, що терапія від коронавірусу буде безкоштовною, в Міністерстві охорони здоров'я обіцяли ще у лютому. За попередніми підрахунками медиків, лікування важкої пневмонії, яку викликає коронавірус, коштує щонайменше 98 тисяч гривень. Скільки з них доведеться платити пацієнтам, наразі невідомо.

Кореспондентка ТСН Олена Черняєва.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація