Суддів Верховного суду України не пускають на робочі місця і змушують писати заяви

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суддів Верховного суду України не пускають на робочі місця і змушують писати заяви

the-city.kiev.ua

На місце викликали поліцію, проте правоохоронці не поспішають.

Суддів і працівників Верховного суду України у середу, 11 липня, не пускають на робочі місця. Від самого ранку декілька десятків людей стоять під дощем в очікуванні рішення ситуації.

"Ми зібралися біля Кловського палацу (резиденція Верховного суду України в Києві, - ред.). Всі входи перекриті. Охорона не пускає нас на робочі місця. Нам пропонують підписати якісь накази про звільнення", - розповіла у коментарі ТСН.ua працівниця суду Ірина Дроздова.

За словами виконувача обовязків голови Верховного суду України Василя Гуменюка, такі дії є продовженням ліквідації Верховного суду України, яку він називає незаконною.

Зазначимо, що у грудні 2017 року в Україні почав діяти новий Верховний суд, що відповідно до закону мало призвести до припинення діяльності його попередників – Верховного суду України та вищих спецсудів. Якщо з останніми все просто (вони були створені відповідним законом), то Верховний суд України є конституційним органом, а тому ліквідувати його можна лише шляхом внесення змін до Конституції.

Гуменюк додав, що ця справа ще перебуває на розгляді в Конституційному суді, тому зараз ніхто не має права заважати роботі працівникам Верховного суду України.

Наразі на місце було викликано поліцію. Також про ситуацію було повідомлено Кабінет міністрів, Верховну Раду і Генпрокуратуру.

Наступна публікація