Ліквідувати списки персон нон-ґрата?

Арсеній Яценюк допускає взаємну ліквідацію Україною та Росією списків персон "нон-ґрата", проте це потребує певного "навчання" політиків...

Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк допускає взаємну ліквідацію Україною та Росією списків осіб, яким заборонений в'їзд на їхні території.

Про це він заявив журналістам у Москві, повідомляє "Обком" з посиланням на "Українські новини".

Яценюк сказав, що українська сторона запропонувала російській провести двосторонні консульські консультації, під час яких можна було б обговорити доцільність прийняття таких рішень.

"Теоретично ми не виключаємо можливість ліквідації списків як таких", - зазначив Яценюк.

"Однак тут є величезна робота, яка полягає у тому, щоб, у першу чергу, навчити тих чи інших громадян або політиків керуватися не тільки певними незрозумілими інтересами, а в першу чергу керуватися засадами взаємної поваги до двох сторін", - підкреслив він.

Яценюк і Лавров
Архів
Арсен Яценюк і Сергій Лавров. Фото: mfa.gov.ua

Зі свого боку міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров нагадав, що раніше російська сторона пропонувала Україні взагалі відмовитися від таких списків і зняти всі обмеження, за винятком випадків карних злочинів і порушення законів, однак відповіді поки що не отримала.

Раніше Міністерство закордонних справ заявляло, що не має наміру приймати пропозицію Росії про взаємне зняття статусу персон нон-грата зі всіх осіб.

У лютому Кабінет міністрів заявив про намір запобігати ситуації з недопуском громадян України в Росію і громадян Росії в Україну.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: