Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лінчевський відповів на шквал критики за "образу онкохворих" та прокоментував заклики до відставки

Заступник міністра також розповів, чому був під час операції у наручному годиннику.

Заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського звинуватили в "образі онкохворих" після того, як на Онкологічному порталі України з'явилась стенограма промови заступника Супрун під час Звіту про результати аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених МОЗ на лікування українців за кордоном.

Лінчевський пояснив, що його слова були вирвані з контексту, а говорив він – протилежне.

У різних виданнях розійшовся такий фрагмент виступу Лінчевського: "Відносно ефективності. Відносно нерезультативності і неекономного використання грошей. У сухому залишку - 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми, тобто ці онкологічні захворювання, які, власне вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно".

Втім одразу за цією фразою, яку наводять ЗМІ, у стенограмі зафіксовані такі слова урядовця: "Ми даємо шанс людині пожити ще трішки, пожити довше. 75% пацієнтів прожили один рік, два роки, три роки, п'ять років". У коментарі журналісту ТСН заступник міністра підтвердив, що навпаки виступає за збереження програми і за можливість лікування за кордоном для пацієнтів з важкими захворюваннями.

"Міністерство наполягало на тому, що незалежно від біології захворювання, незалежно від складності, шанс на лікування, одужання, подовження життя має кожен пацієнт. Ми власне кажемо про неприпустимість рахування пацієнтів відсотками, неприпустимість маніпуляцій на цій темі. Це висновок рахункової палати (смертність у 25% випадків лікування за кордоном – ред.), який є експертно некоректним і неприпустимим морально. Ми проти таких маніпуляцій. Скільки б це не було, як би тяжко це не було, які б не були наслідки, якщо бодай один пацієнт вижив і комусь стало легше від лікування, ця програма повинна працювати", - наголосив Лінчевський.

Після публікації стенограми та масової критики Лінчевського у Мережі закликали до звільнення. Заступник Супрун заявив, що працюватиме надалі.

"Продовжуємо працювати і в середу збираємо комісію щодо лікування за кордоном", - сказав Лінчевський і натякнув, що на комісії говоритимуть і про питання ймовірності звільнення.

Крім того, заступник голови МОЗ прокоментував відео, яке з'явилось у Мережі на хвилі скандалу. На цьому відео Лінчевський оперує пацієнта не знімаючи наручного годинника. Як запевняє хірург, це прописана у протоколах норма у певному виді операцій.

"Мова йшла про поранене серце. Це було багато років тому і задовго до війни. Це золотий стандарт надання допомоги пацієнту з пораненням серця. Пацієнт вижив, і всі пацієнти, які отримують поранення серця, мають оперуватись саме так", - пояснив Лінчевський.

Нагадаємо, хворі з рідкісними захворюваннями скаржаться, що Нацперелік ліків позбавляє їх можливості отримати безкоштовні засоби для лікування.

ВідеоМОЗ закликає скасувати заборону серії вакцин для профілактики ряду хвороб

Міністерство хоче скасувати заборону серії вакцин для профілактики поліомієліту та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку. Раніше серію препаратів виробництва Індії та Франції заборонила Держслужба з контролю лікарських засобів. Трапилось це після смертельного випадку з немовлям. Вакцинація не була причиною смерті дитини, вважають у МОЗ.

МОЗ закликає скасувати заборону серії вакцин для профілактики ряду хвороб

Залиште свій коментар

Вибір редакції