"Липовий" лікарняний коштуватиме від 100 гривень

В умовах епідемії багато охочих прикинутися хворими, щоб не ходити на роботу. Фіктивний лікарняний купити легко і дешево.

Купити "липовий" лікарняний зовсім не складно. А у столиці він може виявитися дешевшим, ніж оформлення справжнього лікарняного листа зі здачею усіх аналізів.

Це показав експеримент ТСН. Журналіст прийшов до однієї зі столичних поліклінік з прихованою камерою, щоб купити лікарняний.

У поліклініці в кабінеті, де приймають доброчинні вклади, журналіста направили до кабінету завідувача. Завполіклініки повідомила, що проблему оформлення "липової" довідки про непрацездатність можна у дільничного лікаря.

Однак перша спроба не увінчалася успіхом. Дільничний лікар, до якого навмання зайшов журналіст, повідомила, що ніхто не випише йому лікарняного заднім числом.

Лише у другому кабінеті лікар погодився на махінацію. У "пацієнта" записують, ім'я, прізвище та по-батькові. Записавши всі дані, садять якнайдалі від інших відвідувачів поліклініки. Усе відбувається в умовах повної конспірації. Лікар з'являється за десять хвилин, із довідкою в руках. Непомітний кивок означає запрошення в ліфт. У кабіні без свідків відбудеться обмін папірцями. Ціна питання - сто гривень.

У лікарняному зазначено, що хворий журналіст ТСН здавав аналіз крові, робив флюорографію та електрокардіограму. За нинішніми столичними розцінками, довідка дісталася фактично задарма.

Представник фонду соціального страхування повідомив, що фіктивний лікарняний може коштувати й дорожче – від 300 до 1000 гривень.

Із більше десяти мільйонів виданих торік шпитальних листів, фонд соцстраху навмання перевірив триста тисяч. Кожний сороковий виявився фіктивним.

Експерти підтверджують, що даний бізнес процвітає, бо українські лікарі отримують мізерні зарплати, а охочих відпочити коштом роботодавця дуже багато. Довести ж отримання фіктивного лікарняного практично неможливо.

Про те, як купити лікарняний за 100 гривень, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Ющенко дозволив аптекам підвищувати ціни на ліки

ВООЗ: епідемія грипу накриє Східну Україну

В Україні стартувала вакцинація проти свинячого грипу, але вакцини немає

В Києві закрили найпотужнішу лабораторію з діагностики свинячого грипу

Відео"Липовий" лікарняний коштує 100 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: