Лише 1% українців повідомив про корупцію за останні 12 місяців - Transparency International

Дата публікації
Перегляди
500
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лише 1% українців повідомив про корупцію за останні 12 місяців - Transparency International

Фото: Getty Images

Причини пасивності громадян поки що не досліджували.

Лише 1% українців повідомив про корупцію за останні 12 місяців. Такі дані отримала організація Transparency International під час опитування, пише Укрінформ.

"Як свідчать результати опитування PACT Inc., за останні 12 місяців про корупцію до прокуратури чи поліції повідомляв лише 1% опитаних. 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% - зацікавлені дізнатися, як це зробити. Також серед помічників у викритті корупції українці вбачають медіа - журналістам готові розказувати про корупцію 12% людей", - йдеться у повідомленні.

Причини пасивності громадян поки що не досліджували. Можливо, це пов'язано з небажанням людей вирішувати свої проблеми самостійно і відсутністю знань про свої права.

Ті, хто повідомляв про корупцію та брав участь у різних соціальних активностях, оцінюють свій досвід по-різному. 27% каже, що повідомлення про корупцію дало позитивні зрушення, 26% вважає, що це зайняло багато часу, але хоча б щось змінилося. 26% вважає, що жодного результату не було, але в принципі бути соціально активним важливо.

"Такі результати дають надію, що та кількість людей, яка брала участь у соціальних активностях, принаймні не зменшиться. А якщо ці громадяни ділитимуться своїм досвідом зі знайомими та заохочуватимуть їх, то активних ставатиме більше", - зазначає Transparency International.

Однак, кількість зацікавлених про корупцію знизилась порівняно з минулими роками. Раніше статистика показувала такі цифри: 21% у вересні 2014 року, 28% у квітні 2015 і 22% в листопаді 2015 року.

"Хочеться сподіватися, що, коли результати діяльності покаже Національне антикорупційне бюро та запрацює Національне агентство з питань запобігання корупції, таких людей стане більше", - каже Transparency International.

Нагадаємо, раніше на тлі скандалу з "панамським архівом" міжнародна організація Transparency International закликала терміново прийняти антикорупційні закони. Вони мають бути націлені на заборону офшорів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
500
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація