Лише 150 українців повернуться на "Ольшанському"

Українцям, які працюють в госпіталях на підконтрольній Муаммару Каддафі території, підвищили зарплату і тепер вони не наважуються повертатися в Україну.

До 150 українських громадян готові в даний час покинути Лівію і повернутися на батьківщину, повідомив прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров.

За його словами, в ніч на неділю великий десантний корабель (ВДК) "Костянтин Ольшанський" підійде до берегів Лівії, щоб забезпечити евакуацію бажаючих.

"Сказати, що люди масово бажають повернутися на батьківщину не можна. Людей, які більш-менш погодилися покинути територію Лівії в даний час 100 -150 осіб, проте ця цифра постійно змінюється", - сказав дипломат.

У той же час, Дікусаров не уточнив, коли і в якому конкретному порту планується прийняти українців на борт ВДК.

За інформацією, опублікованою газетою "Сегодня" в суботу, в Лівії перебуває близько 800 українців, проте багатьом з них, в першу чергу працюючим в госпіталях на підконтрольній Муаммару Каддафі території, у зв'язку з військовим конфліктом у країні підвищили зарплату і тому вони не наважуються їхати.

Газеті повідомили в українському посольстві в Тріполі, що українські громадяни є і в містах Бенгазі, Тобрук, ряді інших місць, які знаходяться під контролем повстанців. Проте з більшістю з них немає телефонного зв'язку, і виникають складнощі для забезпечення їх евакуації з Лівії.

Як повідомлялося, БДК ВМС України "Костянтин Ольшанський" в ніч проти 23 березня вийшов із Севастополя в море з гуманітарною місією з евакуації українців з Лівії. На борту ВДК може поміститися близько 500 людей.

Київ пропонує евакуюватися з Лівії на українському військовому кораблі також і всім бажаючим іноземним громадянам.

Очікується, що судно буде перебувати в лівійських територіальних водах та морських портах в період з 27 березня по 19 квітня. На борту корабля - 107 осіб екіпажу, дві зенітні артилерійські установки і два ракетних комплекси.

Усе про події в Лівії читайте тут.

Читайте також:

Українців на сході Лівії кинули напризволяще

В епіцентрі бойових дій у Лівії опинились українські лікарі

Український військовий корабель відправився до Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: