Лише 4% росіян вважають Україну своїм союзником

Аналогічно складається ситуація з довірою росіян до керівників країн СНД - Ющенку довіряють 3% людей.

Лише 4% росіян вважають Україну надійним партнером Росії на міжнародній арені.

Згідно з даними соціологічного опитування з теми "Кому в СНД жити добре і з ким у СНД дружити добре", проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦДГД), найбільш надійними партнерами РФ на міжнародній арені росіяни вважають Білорусь (43%) і Казахстан (31%).

До першої трійки також потрапила Вірменія (8%). Решта країн СНД сильно відстає в рейтингу довіри: Азербайджан і Україна одержали по 4% голосів респондентів, Киргизію, Молдову, Туркменію і Узбекистан надійними партнерами Росії вважають лише по 3% опитаних. Замикають рейтинг Таджикистан і Грузія (2% і 1% відповідно). Важко з відповіддю 34%.

Аналогічно складається ситуація з довірою росіян до керівників країн СНД. Так, найбільшою довірою росіян з великим відривом від лідерів інших країн Співдружності користуються президент Білорусі Олександр Лукашенко і президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв (33% і 28% відповідно).

Далі слідують президенти Азербайджану Ільхам Алієв (6%), Узбекистану Іслам Карімов і Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов (по 5%), Киргизії Курманбек Бакієв (4%), Вірменії Серж Саргсян (3%), України Віктор Ющенко (3%), Таджикистану Емомалі Рахмон і в.о. президента Молдови Міхай Гімпу (по 2%).

Найменшим рейтингом довіри користується президент Грузії Михайло Саакашвілі - йому довіряє 1% росіян.

Крім того, Білорусь і Казахстан лідирують в рейтингу країн СНД, які, на думку росіян, є найбільш стабільними і успішними (їх називають 41% і 29% відповідно).

Далі з великим відривом слідують Азербайджан (9%), Вірменія (8%), Туркменія (6%), Киргизія, Молдавія, Україна (по 5%), Узбекистан (4%).

Грузія і Таджикистан мають найнижчі рейтинги стабільності та успішності в очах росіян (3% і 2% відповідно). Важко відповісти 34%.

Опитування було проведене 21-22 листопада. Опитано 1600 людей у 140 населених пунктах у 42 областях, краях і республіках Росії.

Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Читайте також:

У Росії готують до друку підручник з української мови

Проросійському активісту дали 4 роки за заклик повернути Крим Росії

Мєдвєдєв буде фінансувати російськомовні ЗМІ України

Російські спецслужби залишили Севастополь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: