Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лист із 77-річною затримкою: у Києві розшукали сина, котрому адресовано останнє послання солдата Другої світової

Старенький уже чоловік нарешті дізнався, де похований його батько.

У столиці відшукали сина українського солдата, якого закатували у таборі для полонених під час Другої світової війни. Він написав родині листа, який був вилучений німцями, і знайшовся у австрійському музеї вже у 2000-х, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

77 років родина вважала батька зниклим безвісти. "Таке, що ні могли, ні пам’яті вшанувати", - кажуть рідні. Їх знайшли завдяки рідкісному прізвищу – Єлевов. Цим людям показали вилучені з поштового відділення окупованого Кам’янця німцями листи і листівки в 1941 році. "Оригінали довічно на музейному зберіганні – ми вручаємо людям муляжі. Наші реставратори підбирають старий папір, який би був один до одного, підбирають чорнила, олівці", - розповіла старший науковий співробітник Надія Смолярчук. Загалом німці забрали 1215 листів, аби аналізувати психологію ворога, але прочитати так і не встигли, бо запечатаними папірці потрапили до музею у Відні, а звідти повернулися в Україну.

Лист Єлевова 643-й, Борис Георгійович бере послання батька, але прочитати його не може – голос дрижить. Разом із листом у конверті є досьє Георгія з концтабору для полонених на Волині. І найголовніше – місце, де похований прах батька. "Найближчим часом я поїду, обов’язково", - обіцяє його син.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

ВідеоПрацівники музею Другої світової війни через 77 років знайшли адресата листа закатованого солдата

У столиці відшукали сина Бориса Єлевова - українського солдата, якого закатували у таборі для військовополонених під час другої світової. Перед окупацією він написав родині листа, який був вилучений німцями, і знайшовся у австрійському музеї вже у двохтисячних.

Працівники музею Другої світової війни через 77 років знайшли адресата листа закатованого солдата

Залиште свій коментар

Вибір редакції