Листи українців дозволили читати

Без санкції суду українським спецслужбам дозволили читати листи громадян відповідно до прийнятої Кабміном ухвали.

Українська громадськість не помітила як уряд істотно обмежив громадян в правах. І не тільки пересічних громадян, але і, наприклад, лідерів політичних партій.

Хоча навіть в назві відповідної урядової ухвали про обмеження прав людини написано чорним по білому. Про це заявила на прес-конференції в Києві голова правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Тетяна Попова. Мова йде про ухвалу Кабміну України номер 1169 від 26 вересня 2007 року "Про затвердження Порядку отримання дозволу суду на здійснення заходів, які тимчасово обмежують права людини, і використання здобутої інформації".

Зокрема, відповідно до ухвали, правоохоронні органи дістали можливість отримувати дозволи на порушення конституційних прав і свобод людини (знімання інформації за допомогою технічних засобів, таємне проникнення в житло і т.п.) без рішення суду - такий дозвіл може тепер дати одноосібно голова апеляційного суду.

За словами члена правління ІнАУ Олександра Ольшанського, вже в день ухвалення вказаної ухвали - "ще чорнило не просохло" - до нього в компанію прийшов співробітник СБУ, що зажадав доступу до електронних ящиків "однієї минулої до парламенту політичної партії". Підстави для видачі дозволу дізнатися не можна - "державна таємниця".

Також, за словами представників фірм-провайдерів, вже "була спроба вербування співробітників компанії". За словами Ольшанського, все це викликає велику тривогу.

"Аналіз цієї ухвали свідчить, що даний документ є антиконституційним і антидемократичним, порушує всі основні свободи людини, не відповідає загальним принципам дотримання конституційних прав громадян при здійсненні оперативно-розшукових заходів і порушує самі принципи оперативно-розшукової діяльності, втручається і намагається змінити деякі процедури правосуддя, а також порушує принцип верховенства права" - відзначила Тетяна Попова.

У Інтернет Асоціації України особливо стурбовані введенням нового для української юридичної практики принципу: порядок отримання подібних дозволів, згідно тексту ухвали, "застосовується у випадку, якщо інше не передбачене законом".

У ІнАУ вважають, що тим самим уряд порушує принцип верховенства має рацію, закріплений в ст. 6 Конституцій України. "Для державних органів діє принцип "що не дозволене, то заборонено", а для всіх громадян, навпаки, "що не заборонене, то дозволено", - підкреслила голова правління Асоціації.

Той факт, що на подібне ігнорування норм Конституції не відреагували ні Мінюст, ні Генпрокуратура, ні сам "гарант" української Конституції, свідчить, за її словами, про "повне руйнування правових відносин" в країні.

У зв'язку з цим Інтернет Асоціація України поводилася з відкритим листом до президента України Віктора Ющенка з вимогою негайно прийняти необхідні заходи для відновлення конституційних прав і свобод громадян шляхом припинення даної ухвали. Відповіді в ІнАУ поки що не отримали.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: