Літаки з водою "відшліфували" схили Грибовицького сміттєзвалища

Дата публікації
Перегляди
3671
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Літаки з водою "відшліфували" схили Грибовицького сміттєзвалища

На охоплену вогнем територію повернулися люди, котрі "добивають" осередки займання.

У небо над Грибовицьким сміттєзвалищем піднялися літаки. Рятувальники вирішили обвалити гору сміття, аби легше було із землі дістатись до епіцентру займання, адже звалище почало горіти з новою силою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Нині на сміттєзвалище не підпускають ближче ніж за кілометр. На в'їзді стоять кордони поліції. Ближче під'їжджати просто небезпечно, адже сьогодні сміття розгорілось ще більше і працює пожежна санавіація.

Над полігоном відходів кружляють два літаки ДСНС. Вони скидають воду не для того, щоб загасити пожежу, а щоб штучно обвалити верхівку гори. Лише після того, як зійде сміттєва лавина, можна буде вручну гасити займання і відновити пошуки зниклого еколога.

Загалом над сміттєзвалищем уже понад 20 разів пролетіли літаки. Вони скинули більше 160 тонн води. І вже є перший результат.

"Схил став уже пологішим, явної загрози обвалу немає. Це дало змогу працювати на місці двом мобільним групам, які проводять догашування окремих осередків задимлення", - розповів речник ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев.

Грибовицьке звалище почало горіти з новою силою

Грибовицьке звалище почало  горіти з новою силою

До сміттєзвалища постійно приїждають авто. Місцеві жителі дивляться і фотографують, як літаки скидають на полігон воду. У найближчому селі Грибовичах настрої людей різні.

"Нема паніки в селі, ми звикли до того, хоч ми знаємо, що то велика небезпека, але все в Божих руках", - кажуть старші люди.

"Всім страшно і лячно тут, то така ганьба серед західної України, шо ми живемо серед такого згарища, фактично на звалищі живемо. До мене онуки мали приїхати на канікули – і вони їдуть на Житомирщину до чоловіка батьків, бо тут не хочуть бути, страшно", - кажуть інші.

"Нема паніки ніякої в селі. То, що люди налаштовані агрессивно – то ясно, бо за стільки років вже назбиралося", - підсумовують треті.

Зараз на сміттєзвалищі не смердить, бо напрямок вітру змінився і дим йде в інший бік. Екологи просять не панікувати, мовляв, реальної загрози для здоров'я немає.

Фахівці постійно беруть проби повітря. Кажуть, шкідливі викиди дещо перевищують норму тільки в епіцентрі горіння. Наразі екологи радять у тих районах, де смердить, не відчиняти вікон. Це єдине їхнє застереження на час, доки повністю не загасять вогонь.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

сміттєзвалище

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3671
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація