Літературний дебют Тимошенко: Гоголь налякав її ще в дитинстві

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко та російський посол в Україні Віктор Черномирдін презентували власну передмову до збірки творів Миколи Гоголя.

Український прем'єр Юлія Тимошенко проявила себе як літературознавець: написала передмову до повного зібрання творів великого класика Миколи Гоголя. Оскільки книжку видали спільно Росія та Україна, з іншого боку передмову написав російський посол в Україні Віктор Черномирдін.

"Я щиро люблю Гоголя за те, що в житті він був звичайною людиною. За те, що носив з собою в ресторан пляшку оливкової олії, привезеної з Італії, за те, що мріяв "перетворитися весь у величезний ніс", що вдихає аромати чудотворної весни, за те, що хотів пошити модний синій фрак із залізними ґудзиками і просив товариша знайти кравця в Петербурзі", - написала Тимошенко.

"Люблю нашого Гоголя, який у всій українській, російській, а також і світовій літературі став найбільшим воїном проти вульгарності та неуцтва", - зазначила вона.

Тимошенко також зізналася, що для неї особисто Гоголь почався з "Вія".

"З того самого жахливого кіношного "Вія", який показували в кінотеатрі в Дніпропетровську. Пам'ятаю, йти увечері додому після такого видіння було страшно навіть з мамою за руку", - згадала глава уряду.

Передмову Черномирдіна не обговорюють - він і так визнаний майстер слова. А літературознавчий дебют Тимошенко вже досліджують критики.

Російський критик Фелікс Кузнецов спеціально приїхав з Москви, аби сказати - Юлія Володимирівна найкраща.

"З таким ступенем волі, ума, точністю і любов'ю до літератури та Гоголя ця передмова написана, і я рекомендую вам починати читати Гоголя з цієї передмови", - розрекламував він Тимошенко.

Як Тимошенко виступила на презентації дивіться у відеосюжеті ТСН.

 

Читайте також:

Тимошенко проігнорувала засідання РНБО

Ющенко: Гоголь відкрив світові Україну

Автора книги "Донецька мафія" посадили на вісім років

Ющенко придбав "Битого птаха" і капці

ВідеоЯк Тимошенко відкривала Гоголя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: