Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Літні табори на межі виживання: чи буде куди поїхати дітям, які просиділи місяці вдома на карантині

Літні табори на межі виживання: чи буде куди поїхати дітям, які просиділи місяці вдома на карантині

Власники дитячих закладів сподіваються, що їхній бізнес буде поставлено в рівні умови з рештою.

Вже два місяці без права бодай на зустрічі з друзями і прогулянки у парках діти сидять у своїх кімнатах. Бабуся у селі чи дачний будинок є далеко не у кожного. А дитячі табори через пандемію під загрозою вимирання. Відкрити їх уряд запланував аж на третій етап виходу з карантину.

Чи є у наших дітей хоч маленький шанс літо провести на природі, а таборам не припинити існування, дослідив ТСН.Тиждень.

Закриті на карантин школи перетікають у замкнені на величезний замок літні дитячі табори. І деякі  - навічно. Та вибір між загибеллю таборів і можливим сплеском жертв коронавіруса влада робить саме у ці дні. І аргументи підібрати буде не просто для будь-якого рішення.

Двійнят Натусю і Надійку виховують бабуся з дідусем – їхня мама померла ще коли дівчата були у першому класі. Учотирьох вони живуть у столиці, у квартирі багатоповерхівки. Літнім людям не легко поратись з непосидючими дітьми. Увесь рік копієчка до копієчки родина економила, аби діти оздоровилися.

"Це немаленькі гроші. Мі збираємо їх весь рік на літні канікули. В чомусь собі відмовляємо. За путівку мі заплатили 6900 за одну людину", - каже бабуся. Діти марили відпочинком весь час.

Та чи є у двійнят надія на літній відпочинок.  Більше того, чи приймуть їх улюблені табори бодай наступного року і що робити з грошима за путівку, які вже заплачені - ось що турбує нині мільйони батьків.

У міністерстві соціальної політики розповідають, що минулого літа в  дитячих таборах країни побувало близько двох з половиною мільйонів дітей. Їх оздоровлювали майже 10 з половиною тисяч літніх баз. Цього року, погоджуються у міністерстві, цей бізнес у скрутному становищі, та як з цього становища виходити – держава відповіді поки не має.

"Ми не знаємо, що буде після 22 травня. Які будуть ухвалені міри кабінету міністрів. Які будуть обмеження.  Це вже буде відпрацьовуватися ближче до червня місяця", - каже заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов.

А поки мінсоцполітики чекають рішень кабміну, ми їдемо до дитячих таборів. Там вирішили не чекати офіційного рішення і готуються до відкриття, як тільки його дозволять.

"Ми готуємось попри все. Звичайно, чекаємо рекомендацій, що треба зробити. Важливо, щоб держава забезпечила норми однакові для всіх. Щоб не було так, як ми бачимо зараз, що комусь можна працювати, а комусь не можна", - каже директорка з маркетингу дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Лазурна Райдуга".

Відео Дитячі табори через пандемію коронавірусу опинилися під загрозою вимирання

Два місяці діти сидять вдома на карантині і вже хочуть відпочити на природі і побачитись з друзями. Дитячі табори через пандемію під загрозою вимирання. Відкрити їх уряд запланував аж на третій етап виходу з карантину. То чи є у наших дітей хоч маленький шанс провести літо на природі – дізнайтесь у сюжеті.  

Дитячі табори через пандемію коронавірусу опинилися під загрозою вимирання

Деякі табори точно знають, що зможуть відкритись на наступний рік, адже мають фінансову допомогу, як наприклад відомчий санаторій "Хвиля", що підпорядковується Київводоканалу.Зовсім  інша ситуація у таборах, які живуть на повному самозабезпеченні.

"П’ять років свого життя і життя цілої команди людей було покладено, щоб табір зробити зі збиткового і сьогодні у нас знов збитки. За перший квартал – 1,7 млн гривень", - кажуть у дитячому оздоровчому комплексі "Джерело".

Цей табір вже на грані смерті, кажуть там. Ще одного місяцю карантину не протягне. Бо весняний сезон не відбувся, хоча передоплату за путівки батьки внесли.

"Часткова передоплата на весняні канікули у нас складала 427 тисяч. Нам частково довелось гроші за путівки повертати", - пояснюють у комплексі. Наприклад, повернули гроші родині Надійки та Наталки. Ще частину путівок перенесли на пізніші дати. Але, кажуть, якщо не зможуть оплатити комунальні та охорону, наслідки можуть бути катастрофічними, вже не говорячи про зарплати.

Насправді, пропустити весняний сезон для таборів не означає моментальну смерть. А от літній сезон без дітей  – для більшості вирок.

Якщо карантин відмінять, коронавірус все одно за один день щезне. Ми поспілкувалися із п’ятьма таборами. Комунальними, приватними, стаціонарними і  окремо так званими проектними. І робота їхня залежить від низки умов. Комусь легше через підтримку головного підприємства. Комусь скрута вже наступає на горло. Але усі вони про всяк випадок закуповують санітайзери та маски. Готуються до сезону із останніх сил і з надією.

І це та ситуація, коли постраждали усі. Діти, які змушені сидіти вдома. І табори, які виживають із останніх сил. Урядовці обіцяють  найближчим часом винести вердикт: бути цьому сезону чи ні. Та поки очевидно лише одне. Якщо держава  не підтримає табори, зокрема приватні. То рішення замкнути їх на це літо цілком можливо означатиме, що діти  асфальту не побачать море й  ліс і наступного літа. Дуже багато таборів карантинну кризу не переживуть. Їхати буде просто нікуди. 

Кореспондентка ТСН.Тиждень Ніна Грушецька

Залиште свій коментар

Вибір редакції