Литвин: БЮТ і ПР навіть країну поділити не змогли

Спікер розкритикував ідею "широкої" коаліції та боїться, що після президентських виборів Україну розірве нове політичне протистояння.

Партія регіонів і Блок Тимошенко "не змогли поділити країну, а тепер намагаються звинувачення перекинути одне на одного".

Про це на прес-конференції заявив голова Верховної ради Володимир Литвин.

Він також подякував журналістам і "усім небайдужим" за те, що завдяки їм не були підтримані зміни до Конституції щодо виборів президента у парламенті та продовження повноважень нинішньої Ради.

Литвин наголосив, що сьогодні вже очевидно, що "ніхто не збирався здійснювати практичну роботу, щоб підтримати країну і людей, поєднавши зусилля". За словами спікера, серед причин розвалу домовленостей БЮТ і ПР не йдеться про соціальні та економічні, а йдеться лише про гарантії того, "щоб не було взаємної зради".

На переконання спікера ВР, зараз, після заяв Юлії Тимошенко та Віктора Януковича про те, що вони переможуть на президентських виборах, "питання лежить у площині: як уберегти країну після завершення президентської кампанії, щоб її не рознесли вщент у процесі політичного протистояння, особливо з відчуттям необхідності помсти за те, що не відбулося". “Як ці політичні лідери можуть реалізувати роботу, коли навіть не змогли поділити країну?" - обурився Литвин.

Говорячи про нинішню ситуацію, він зазначив, що вона йому нагадує серпень 1991 року: "Одні побігли здаватися, а інші у відчаї закликали чинити опір". За словами політика, якби тоді перемогла ГКЧП, усі б "почали виступати і говорити про те, що вони цього добивалися все своє життя і мріяли, щоб почати наводити порядок".

В разі створення "ширки", на переконання політика, "значна частина розказувала б, як це корисно для країни".

Крім того, Литвин заявив, що опублікований у ЗМІ проект нової Конституції був узгоджений БЮТ і "Регіонами".

"Це був узгоджений проект між двома політичним силами, і це правда, яку знають всі. Щоправда, після того почалися дослідження, звідки стався витік цього документу у ЗМІ", - наголосив Литвин.  Він розповів, що його блоку висунули претензії у "зливі" інформації.

Литвин також наголосив, що документ, який БЮТ і Партія регіонів принесли йому на ознайомлення, незважаючи на неприйнятність положень, що містилися у ньому, "з юридичної точки зору був виписаний бездоганно".

"Мені сказали так: "Ви можете з ним (документом) ознайомитися, але жодної зміни, жодної коми внести не можна, бо все узгоджено", -зазначив спікер.

"Технічно, з юридичної точки зору, він виписаний бездоганно під ту мету, яку визначили, і тому прочитати можна, отримати насолоду і розслабитися, бо змін жодних бути не може", - додав він.

Разом із тим, за словами Литвина, після ознайомлення з нормами про обрання президента в парламенті і пролонгацію повноважень депутатів, він заявив ініціаторам, що "вони мають усвідомлювати, що будуть їздити лише безмежним простором Радянського Союзу, оскільки до цивілізованої Європи їх не пустять".

Нагадаємо, незважаючи на зрив коаліційних домовленостей, голова фракції БЮТ у Раді Іван Кириленко заявив, що його політична сила не полишає надії на створення "ширки" з "регіоналами".

Про зрив домовленостей ПР і БЮТ стало відомо в суботу, 6 червня. Спочатку Віктор Янукович заявив, що президент України має бути обраний всенародно, а досвід переговорів з БЮТ про створення широкої коаліції буде використано після президентських виборів.

У відповідь Юлія Тимошенко заявила, що Янукович одноосібно "поставив крапку" у переговорах про створення "широкої коаліції" і повідомила, що йде у президенти.

Відповідно до проекту нової Конституції, який планували ухвалити БЮТ і ПР, Україна мала перетворитися на парламентську республіку, а вибори президента переносилися би до Верховної ради. Крім того, повноваження нинішньої ВР було би продовжено до 2014 року.

Читайте також:

БЮТ все ще просить ПР створити "ширку"

Тимошенко: Пропало все

Тимошенко зловили на брехні: Янукович виїжджав з України

"Ширки" не буде. Тимошенко йде у президенти

ВідеоБЮТ і ПР країну не змогли поділити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: