Литвин доручив Академії наук розібратися із законом про мови

Глава парламенту попросив директора НАН Бориса Патона провести експертизу законопроектів, які стосуються мовного питання в Україні.

Спікер Верховної ради Володимир Литвин звернувся до президента Національної академії наук України Бориса Патона із проханням надати експертний висновок щодо законопроектів про мовну політику.

Литвин попросив Патона перевірити законодавчі акти "на предмет їхньої історичної зумовленості, гуманітарної відповідності і відповідності міжнародному праву", повідомила прес-служба Ради.

Під час зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кнутом Воллєбеком, Литвин зазначив, що мовне питання є дуже важливою темою для України.

Він висловився за проведення широких консультацій у форматі "круглих столів" з цього питання, а також зауважив, що "потрібно діяти за принципом "поспішати повільно".

"Треба вийти на комплексне прийняття рішення, у тому числі, у плані внесення змін до закону про національні меншини і Концепції національної політики. Саме такий алгоритм дій буде запропоновано парламенту, головне - щоб не домінувала політична складова", - сказав Литвин.

Спікер також наголосив, що розгляд мовного питання не повинен "звестися до проблем двох мов - російської і української". Він підкреслив, що "у всіх в Україні має бути спільне розуміння щодо статусу української мови як державної".

Нагадаємо, у вересні у Верховній раді було зареєстровано законопроект "Про мови в Україні".

Згідно з документом, державною мовою є українська, проте вільне функціонування російської мови дозволяється практично у всіх сферах діяльності, включаючи діловодство та освіту.

Проект викликав хвилю обурення: на думку деяких експертів, він фактично узаконює двомовність в Україні, і чинна державна мова може врешті-решт стати "мертвою".

Читайте також:

Експерт: українська врешті перетвориться на мертву мову

Опозиція пообіцяла масові протести проти російської мови

Росіяни впевнені, що їхня мова врятує українську

Раді запропонували зробити Україну двомовною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: