Литвин хоче газове родовище і боїться залишитися "з трубою"

Голова українського парламенту прагне налагодити стосунки з Росією, які наразі "не відповідають духу стратегічного партнерства".

Спікер Верховної ради Володимир Литвин сподівається, що Росія в Новий рік не залишить Україну без газу. Він пропонує, щоб Київ дістав доступ до розробки газових родовищ.

Про це Литвин заявив в ефірі радіостанції "Ехо Москви".
За його словами, ситуація з газом "стабільна у своїй складності" і вимагає невідкладного вирішення. Голова парламенту запевнив, що обговорив це питання під час свого візиту до РФ.

"У нас вже склалася традиція, що Новий рік ми зустрічаємо по "Газпрому". Ми маємо будувати стосунки більш глибоко, особливо в плані врегулювання транспортної системи газу і участі України в розробці газу", - сказав Литвин.

Він підкреслив, що для рівних стосунків необхідно не мати боргів. І газ не має бути "політичним товаром".

"Ми повинні виходити з того, щоб була єдина газотранспортна система. Вочевидь, що українська сторона не має демонструвати певну сервильність (рабську догідливість – прим. ред.), ми повинні отримувати економічний результат перш за все. Крім того, ми маємо повернутися до розмови про консорціум", - сказав Литвин.

Він зауважив, що це проблема, яку мають вирішувати на рівні виконавчої влади. Але, на думку Литвина, "якщо ми не знайдемо спільну мову, яка була би зрозуміла, вигідна Росії та Україні, так, почнуть будувати обхідні газопроводи і ми залишимося з цією трубою".

Спікер також відзначив важливість відновлення міжпарламентського діалогу між двома країнами.

"Ми повинні перервати паузу, яка з'явилася у відносинах між парламентами, і за допомогою парламентської дипломатії активізувати діалог", - заявив він.

За його словами, 15 січня поновиться засідання міжпарламентської комісії.

На сьогоднішній день заборгованість "Нафтогазу України" за постачання газу, за даними компанії RosUkrEnergo, складає понад 2,1 мільярдів доларів.

"Газпром" заявляв, що невиплата боргу є перешкодою для укладення нових контрактів, що, у свою чергу, може призвести до припинення постачань газу Україні з 1 січня.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: