Литвин хоче оновити парламент на 80%

Спікер Верховної ради проти перетворення України на парламентську республіку.

Голова Верховної ради Володимир Литвин категорично проти зміни Конституції "під політичний момент та певний політичний розклад". Втім, на його думку, деякі уточнення мають бути внесені.

"Переконаний, що нам не вдасться перейти до мажоритарної системи, але принаймні необхідно запровадити вибори за відкритими партійними списками", - заявив Литвин.

"За такого підходу парламент зазнає оновлення на вісімдесят відсотків. Це буде великим досягненням. Якщо ж збережеться стара виборча система, то будемо відповідальні за консервацію конфліктності в Україні", - пояснив голова ВР.

Він додав, що він не є прихильником перетворення України на парламентську республіку.

Однією з основних причин спікер назвав те, що існуюча виборча система не відбиває у повній мірі настрої людей.

Литвин зазначив, що вибори депутатів за закритими партійними списками призводять до відповідальності депутата перед лідером партії, а не перед виборцями.

"Якщо ми і надалі зберігатимемо таку виборчу систему і водночас перейдемо до парламентської моделі державного устрою, то приречемо країну на почергову передачу від однієї олігархічної групи іншій", - підкреслив спікер.

Він наголосив, що Конституція має відповідати тим завданням, які стоять перед суспільством, а враховувати кращий європейський досвід.

Окрім цього, зауважив Литвин, "Основний закон у нас далеко не завжди виконується, нам ще потрібно прищепити культуру його виконання, і цю культуру повинні демонструвати всі гілки влади".

"Ключовою вимогою в умовах кризи має бути суворе дотримання Конституції", - сказав він.

Читайте також:

За зміну президента висловились понад 70% українців

Литвин удостоївся королівської аудієнції
Яценюк збере "відщепенців" з ПР і НУ-НС у свою депутатську групу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: