Литвин хоче повернутися до закону про мови Української РСР

"Всі завивання щодо мовних проблем не додають нічого українській мові", - заявив спікер українського парламенту.

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин запропонував повернутися до закону про мови Української СРСР, який, за його словами, є одним з найдосконаліших документів з цієї проблематики.

"Треба дати людям можливість спілкуватися тією мовою, яка для них є прийнятною, і водночас проводити у мовній сфері державницьку політику, а не політику вождів перед виборами, які самі не часто нормально володіють жодною мовою", - зазначив Литвин під час свого візиту до Кіровограду.

При цьому спікер наголосив на необхідності підняття конкурентоздатності і престижності української мови.

"Українська мова, на превеликий жаль, сьогодні неконкурентоспроможна, і влада нічого не робить для цього, а всі завивання щодо мовних проблем не додають нічого українській мові", - заявив він, цитує прес-служба ВР.

Тому, на думку Литвина, "треба підвищувати престижність української мови, з іншого ж боку - дати можливість людям вільно дихати".

Відповідаючи на запитання журналістів щодо українсько-російських відносин, Литвин підкреслив, що у цій сфері потрібно вести діалог "спокійно і виважено". Зокрема, він зазначив, що веде діалог з усіма російськими політиками, і висловлюється за його розширення.

"Конфлікти часто виникають між близькими людьми, між чужими конфліктів не буває. Саме тому усі проблемні питання можна залагодити, ведучи конструктивний діалог", - сказав він.

Читайте також:

Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Україна витратила 3 мільярди, щоб навчити українців російської мови

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Влада Криму: Україна повинна розвивати російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: