Литвин хоче зобов’язати усіх українців голосувати на виборах

Литвин заявив, що кожен українець має обов’язково голосувати на виборах.

Голова Верховної ради Володимир Литвин виступає за обов'язковість голосування на виборах кожної людини, яка має право обирати і бути обраною.

За його словами, потрібно визнати, що "немає досконалої виборчої системи і кожна з них має свої позитиви і негативи".

"Це добре видно на прикладі України, де вже перепробували всі виборчі системи - мажоритарну, змішану і пропорційну", - зазначив Литвин.

На його думку, "закон про вибори - це концентрований вираз політики, позицій тих політичних сил і тих політиків, які можуть вплинути на прийняття цього закону і на його ключові положення".

Серед іншого Литвин зазначив, що закон про вибори має бути таким, щоб надавати людям право відкликати депутата в разі, якщо він не виправдав надій, які на нього покладались.

"Суспільство повинно зрозуміти, що запорукою розвитку країни є такі неодмінні передумови, як прозора, відповідальна підконтрольна людям влада, а також - відповідальний виборець, який усвідомлює, що влада така, яким чином він ставиться до обрання цієї влади", - заявив Литвин.

Він заявив, що сьогодні, коли від волевиявлення людей залежить, що відбувається в Україні, треба, щоб кожен, хто має право обирати і бути обраним, скористався цим правом.

"На нинішньому етапі я поставив би питання про обов'язковість людини, яка має право голосу, брати участь у виборах, висловлювати свою позицію, щоб потім не було нарікань, звинувачень, що щось не так відбувається в країні, що влада є неадекватною", - заявив Литвин.

При цьому він зазначив, що в ряді країн участь у виборах є обов'язковою для всіх громадян.

Він вважає, що треба домогтися, аби кожна людина свідомо робила свій вибір і несла за нього відповідальність.

"Саме ці принципові підходи необхідно обговорити перш за все, а потім, якщо буде знайдено порозуміння щодо них, можна буде говорити про систему (виборів)", - заявив Литвин.

Нагадаємо, Міністерство юстиції 23 червня надіслало на експертизу до міжнародних організацій новий закон про вибори народних депутатів.

Цей законопроект передбачає, зокрема, підвищення прохідного бар'єру для партій до 5% з нинішніх 3%, а також обрання депутатів за змішаною системою.

Читайте також:

В Раді заговорили про перенесення виборів на 2015 рік

За місце у наступній Раді регіонали платять по 10 мільйонів

У наступну Раду пройде три нових партії

Майже половина українців не бажає ходити на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: