Литвин: Конституцію треба переписати до весни

Спікер українського парламенту зазначив, що "для легітимізації можливих змін в Основний Закон було б краще, щоб співвідношення голосів між опозицією і коаліцією не досягло 150 до 300 на користь останньої".

Системні зміни до Конституції слід було б ухвалити до весни майбутнього року. Про це заявив спікер парламент Володимир Литвин.

"Але для цього, грубо кажучи, немає потреби зганяти 300 парламентарів під один коаліційний дах. Повинна бути серйозна, спокійна робота з реформування влади на місцях, з дотримання конституційних прав громадян", - сказав він.

"Не повинно бути розриву між практикою і конституційними вимогами. У тому числі і в питанні повноважень президента. Всі чудово розуміють, що у нас є проблема дуалізму виконавчої влади", - зазначив Литвин.

"Глава держави фактично пропонує парламенту призначити п'ять керівників (Генпрокурора, главу СБУ, міністрів оборони та закордонних справ, главу Нацбанку), а Кабмін - всіх інших", - сказав він.

За словами спікера, "якщо між прем'єром і президентом є взаєморозуміння - це плюс для країни". "А якщо ні...Ми вже пережили подібну "епоху". Треба визначатися", - зазначив Литвин.

Спікер підкреслив, що "для легітимізації можливих змін в Основний Закон було б краще, щоб співвідношення голосів між опозицією і коаліцією не досягло 150 до 300 на користь останньої".

"Думаю, нам слід створити у Верховній раді робочу групу для відпрацювання змін до Конституції", - заявив він.

"До її складу мають увійти по одному представнику від фракцій, Кабінету міністрів, президента. А кістяк групи повинен складатися з фахівців, які не зацікавлені в тому, щоб віддати перевагу одному з інститутів влади", - вважає Литвин.

Нагадаємо, на День Незалежності Віктор Янукович заявив про необхідність вдосконалення Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Раніше лідер фракції Партії регіонів у Верховній раді Олександр Єфремов висловив готовність "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року. Якщо реформа буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління.

Читайте також:

Литвин спрогнозував звільнення низки міністрів після виборів

Литвин: Рада приречена змінити Конституцію

Януковичу потрібна конституційна більшість у Раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: