Литвин: Мене не хвилює, хто буде зверху

Голова парламенту ні до кого не приєднається, жодному вождеві не буде кланятися, його взагалі цікавлять лише вибори і країна.

Голова парламенту Володимир Литвин заявив, що не збирається підтримувати нікого з кандидатів у президенти у другому турі.

Про це він заявив в ефірі "Шустер.Live".

"Мене зворушує постановка питання – це видно від почуття другосортності – я ні до кого ніколи не приєднувався і не приєднаюсь. Я не буду підтримувати вождів. Як працював, так і працюватиму", - заявив Литвин.

"Мене не хвилює, хто буде зверху . Мене хвилює – відбудуться вибори чи ні, як вони відбудуться, і які будуть наслідки для країни", - додав він.

За його словами, функції голови парламенту не задекларувати комусь підтримку, а забезпечити діалог у Раді.

"У багатьох країнах голова ВР не голосує, але коли поділяється парламент навпіл, спікер тоді віддає голос, і вирішується питання", - згадав Литвин досвід сусідніх країн.

"Тому нам треба не підігрувати, і намагатися стати в перший ряд прихильників, а забезпечити, щоб після виборів відбувся діалог", - зазначив спікер.

Він також сказав, що дата президентських виборів змінена не буде. Водночас він вважає, що "є велика небезпека і загроза, якщо в Україні процесу будуть розвиватися неконтрольовано, а економічна ситуація просто жахлива, то для людей і для країни президентські вибори не будуть мати першорядне значення".

Коментуючи питання про можливість звернення президента Віктора Ющенка до Конституційного Суду щодо скасування конституційної реформи 2004 року і, таким чином, чергові вибори президента відбудуться у жовтні наступного року, Литвин сказав: "КС – це теж люди".

"Судді КС не ризикнуть у процесі передвиборчої кампанії, навіть якщо буде подання президента, приймати рішення, оскільки їм теж доведеться взяти на себе відповідальність за остаточну дезорганізацію процесів в Україні", - вважає він.

Також спікер ще раз наголосив, що поки Верховна Рада буде заблокована, він не підпише нову редакцію закону про вибори президента та зміни до держбюджету у частині фінансування Євро-2012.

"Якщо ми стоїмо на тій точці зору, що спікер має виконувати ті конституційні приписи, які перед ним стоять, то це означає, що вся ВР має виконувати своє призначення", - сказав Литвин.

Нагадаємо, раніше Литвин уже висловив сумнів щодо другого туру президентських виборів.

"У мене є побоювання, чи взагалі відбудеться у нас другий тур (виборів президента)", - сказав він на прес-конференції у Кіровограді.

"Сьогодні я можу гарантовано сказати – співпраці немає і не буде. Єдине, що буде – війна без правил, на знищення", - також спрогнозував він політичне майбутнє України.

Читайте також:

Литвин боїться, що другого туру виборів не буде

ЦВК: другий тур виборів президента відбудеться 7 лютого

Литвин: ми розвалимо все, що можна розвалити

Литвин: Україну чекають найгірші часи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: