Литвин: мене не турбує посада голови Верховної ради

Спікер парламенту заявив, що його полытична сила прийняла правельне рышення, проголосувавши за выдставку Луценка.

Спікер українського парламенту Володимир Литвин заявляє, що його "не турбує посада голови Верховної ради України".

Про це він заявив на прес-конференції, коментуючи різного роду заяви та висловлювання щодо підтримки фракцією Блоку Литвина відставки Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ України.

Литвин переконаний, що Верховною радою України "рішення було прийнято правильно". За його словами, таке рішення було спровоковане і самим Луценком, який у сесійній залі говорив термінами, які "розуміють декілька людей – як то подєльнікі і бандити".

Литвин наголосив, що соратники по коаліції були проінформовані про позицію фракції Блоку Литвина в питанні голосування за відставку Луценка. За його словами, ця позиція полягає в тому, що правоохоронні та силові структури "повинні бути деполітизовані, департизовані і декомерціалізовані".

На запитання журналістів, чи вважає він правомірним рішення уряду щодо покладення на Луценка виконання обов’язків міністра внутрішніх справ, Литвин сказав, що відповідної постанови уряду до цього часу в парламенті України немає. За його словами, Верховна рада отримує всі постанови уряду та укази президента України, але даний документ не надійшов.

Як повідомлялося, пізніше виконувач обов'язків міністра внутрішніх справ Юрій Луценко назвав позицію Блоку Литвина та Компартії щодо його відставки найбільшим розчаруванням дня. "Я не хочу кидатися багнюкою на тих, хто сьогодні поступив неетично, але мені шкода, бо в параграфі першому донецького уставу написано: "Лоха гріх не кинути", а лохом вважається кожен, хто є слабким", - заявив заступник міністра.

У той же час Литвин підкреслив, що "уряду не потрібно було в такий спосіб діяти, бо це означає, що розглядають державні інституції як приватну справу". Спікер підкреслив, що "мене не турбує посада голови Верховної ради України, але мене непокоїть те, що ми отримаємо, коли буде переможна агонія після президентських виборів".

За його словами, держава буде переживати "політичну нестабільність". "А все інше – хто за ким, хто під ким і хто за кого – це на одноклітинному рівні, який вже всім набрид", - додав він.

Литвин переконаний, що "проблеми почнуться після 8 числа". "Ситуація патова буде в Україні", - сказав він, додавши, що саме ці проблеми і хвилюють його.

Раніше спікер парламенту висловув думку, що Верховна рада після виборів не буде розпущена.

"Правовий механізм відсутній абсолютно, бо формально коаліція діє. Але зверніть увагу - звучать заклики "я розпущу!" "я призначу прем'єр-міністром!". І одні, і інші обіцяють те, на що не мають жодних повноважень ", - зазначив спікер.

Читайте також:

Луценко про Блок Литвина: "лоха гріх не кинути"

Литвин впевнений, що Раду не розпустять

Литвин "застопорив" перевірку законності передачі Януковичу "Межигір’я"

ВідеоЛитвин: мене не турбує посада голови ВР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: