Литвин направив скандальний законопроект про мови в ОБСЄ

Спікер Ради направив законопроект про мови в Україні в офіс верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин.

Голова Верховної ради Володимир Литвин направив скандальний законопроект про мови в Україні до європейських структур, в тому числі в офіс верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин.

Про це спікер парламенту сказав у інтерв'ю на одному з українського телеканалів.

"В Україні історично склалася двомовність, але в той же час Україна буде державою до того часу, поки державною мовою буде українська", - підкреслив Литвин, додавши, що робота над мовними питаннями на державному рівні - це тривалий процес.

Спікер зазначив, що у Верховній раді є близько 10 законопроектів, що стосуються мовної політики. При цьому Литвин уточнив, що відправив до європейських структур законопроект, який викликав найбільше докорів.

Литвин пояснив такий крок бажанням "не продукувати напругу в країні".

Він також нагадав, що направив ці документи в Національну академію наук України з проханням ретельно проаналізувати їх і дати "неупереджений об'єктивний висновок".

Нещодавно такий висновок було отримано - щодо всіх законопроектів висновок "абсолютно негативний", зазначив Литвин.

При цьому спікер парламенту висловив здивування з приводу проведення різного роду протестних акцій, відзначивши, що дані законопроекти навіть не включені до порядку денного роботи Верховної ради.

Він переконаний, що в мовному питанні потрібен "спокійний зважений діалог".

Як повідомлялося, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект № 1015-3 "Про мови в Україні", яким запропонували Раді визначити порядок використання мов.

Вчена рада Києво-Могилянської академії заявив, що прийняття запропонованого коаліцією Закону про мови призведе до витіснення української мови і закликав розробити новий законопроект за участю фахівців.

Інститут Національної академії наук також негативно оцінив проект закону "Про мови в Україні".

У Києві та інших містах України пройшли акції протесту проти ухвалення запропонованого Симоненко, Гріневцкім і Єфремовим законопроекту про мови.

Читайте також:

Тягнибок: позиція РПЦ щодо української мови – відверте свинство

РФ: російська мова обов'язкова для розвитку України

ПР будь-що розгляне закон про мови, розкритикований Радою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: