Литвин натякає, що Янукович – невіглас

За його словами, поєднання президентських і парламентських виборів неможливо.

Заяви про проведення одночасно президентських і парламентських виборів є "невіглаством".

Про це сказав спікер Володимир Литвин.

За його словами, поєднання президентських і парламентських виборів неможливо.

"І коли говорять про дострокові одночасні вибори президента і парламенту, то це, як правило, говорять невігласи, які елементарно не читали Конституцію", - сказав він.

За його словами, "це елементарно зробити неможливо", оскільки терміни виборчої кампанії є різними, бо виборча кампанія на дострокових парламентських виборах триває 60 днів, а на президентських - 90.

Литвин додав, що "треба ще ряд законодавчих актів приймати". Він наголосив, що таке поєднання виборів неможливе, "якщо елементарно дотримуватись Конституції і законів України".

Як відомо, лідер Партії регіонів Віктор Янукович виступає за одночасне проведення парламентських та президентських виборів.

Коментуючи заяву секретаря Ради національної безпеки і оборони Раїси Богатирьової про те, що президент все-таки може за наявності підстав приймати рішення про оголошення дострокових парламентських виборів, Литвин зазначив, що "Богатирьова невдало про себе нагадала відповідними заявами".

За його словами, треба виходити з реалій, які склалися.

"Тому щось на 100% виключити таку можливість жодних підстав немає, але, разом з тим, я думаю, що багато зусиль, щоб видати черговий указ, непотрібно, а проблема в тому, що коли ти приймаєш рішення, маєш прорахувати можливість реалізації цього рішення. Сьогодні я не бачу в правовому полі, як можна зреалізувати це рішення", - додав Литвин.

При цьому він зазначив, що таке рішення "як мінімум буде нейтрально сприйматись українським суспільством, а більшою мірою позитивно".

В той же час Литвин не виключає, що після президентських виборів, "звичайно, буде зроблена спроба провести дострокові парламентські вибори, тим більше, що на часі будуть вибори до місцевих органів влади".

Він додав, що "є спроби дати політичного хабара місцевим органам самоврядування і головам селищ, міст, щоб продовжити їх повноваження на один рік".

"Нічого з цього не вийде", - наголосив він. Тому спікер не виключає, що під вибори місцевих рад, "які мають відбутися в березні або на початку травня або в травні як крайній строк", можуть підігнати і дострокові вибори Верховної Ради.

"Я не виключаю, що той, хто стане президентом, в нього буде та ж сама тяга, як у всіх наших президентів, все вибудувати під себе, тим більше, що після президентських виборів найбільш легітимною буде особа президента, оскільки він буде спиратися як мінімум на 50,5% населення і буде відповідним чином діяти", - додав Литвин.

Читайте також:

Верховна рада хоче скоротити президентську кампанію

Ющенко розпустить Раду, якщо побачить "параліч влади"

Чинний уряд повинен допрацювати до виборів

ПР і БЮТ зібрались змінювати виборче законодавство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: