Литвин назначив дату позачергової сесії Ради

Підписи давно вже зібрані. На порядку денному засідання два питання.

Спікер Верховної ради Володимир Литвин у п'ятницю підписав розпорядження про проведення позачергової сесії парламенту 21 серпня.

Про це голова ВР сказав журналістам у суботу під час робочої поїздки в Тернопільську область.

"Підписи давно вже зібрані. Вчора я підписав розпорядження про проведення позачергової сесії 21 серпня", - заявив політик.

За словами голови парламенту, на порядку денному засідання два питання - про пропозиції президента щодо внесення змін у державний бюджет в частині фінансування підготовки до Євро-2012. Друге питання - це пропозиції глави держави до закону про внесення змін до закону про вибори президента.

У той же час він відзначив, що у відношенні цього закону склалася певна колізія, оскільки цей документ президент ще не повернув до Верховної ради зі своїм рішенням.

Литвин уточнив, що останній день, коли цей закон має надійти до Верховної ради України - це 18 серпня.

"Тому за три дні (до проведення позачергової сесії парламенту), як того вимагає регламент, буде опубліковано в газеті "Голос України" порядок денний", - повідомив він.

Відповідаючи на запитання про те, чи буде розглянуто на позачерговій сесії питання про звернення Верховної ради у зв'язку з листом російського президента Дмитра Мєдвєдєва на адресу президента Віктора Ющенко, Литвин зазначив, що згідно з регламентом Верховної ради порядок денний позачергової сесії формується її ініціаторами.

Спікер нагадав, що внесення інших питань, не передбачених ініціаторами сесії, є грубим порушенням Конституції.

"Регламентом можна нехтувати, і це вже стало звичним явищем для депутатів, особливо фракцій, які є великими. Але нехтувати Конституцією, на мій погляд, це є аморальним, антизаконним і це подає дуже поганий приклад для всієї України", - відзначив він.

При цьому, за словами Литвина, цілком зрозуміло, що є підстави для оскарження тих рішень, які розглядалися раніше на позачерговій сесії парламенту, але при цьому не були включені до порядку денного, як цього вимагає Конституція.

Нагадаємо, з ініціативою проведення позачергової сесії 21 серпня виступила фракція БЮТ.

Читайте також:

БЮТ спробує зібрати Раду, щоб подолати вето Ющенка

БЮТ вимагає в Генпрокуратури посадити Кучму й Литвина

БЮТ: коаліція з "Регіонами" вже неможлива

Депутати готові пожертвувати канікулами, щоб подолати вето Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: