Литвин назвав акції на захист української мови "чистою політикою"

Глава парламенту повідомив, що резонансний закон про мови депутати найближчим часом розглядати не будуть.

Голова Верховної ради Володимир Литвин називає "чистою політикою" акції, спрямовані на захист української мови. Про це він сказав 18 жовтня на засіданні погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

"Я хочу довести до відома, що на цей і наступний пленарний тиждень закону про мови немає в порядку  денному. Тому ті акції, які проходять зараз, свідчать, що немає елементарної потрібної інформації", - сказав Литвин.

Він нагадав, що дані законопроекти відправлені на експертизу, і лише після отримання результатів цієї експертизи документи можуть розглядатися в парламенті.

Між тим сьогодні біля будівлі ВР, де відбувається погоджувальна рада, пройшла акція на захист української мови. У зверненні учасників акції зазначено, що законопроект про зміни до закону "Про мови в Україні" "покликаний знищити один з головних стовпів нашої державності - українську мову".

У зверненні під назвою "Якщо сьогодні ти нічого не робитимеш – завтра ми втратимо країну!" підкреслюється, що ухвалення даного законопроекту призведе до поступового "витіснення із суспільного життя, заганяння в побутове гетто і звуження сфери вживання української мови".

У зверненні сказано, що "в наших силах зробити так, аби сьогодні зрадники України не мали спокою, як не мали його колись гітлерівські нацисти, які теж гадали, що Україна вже стала їхньою назавжди".

На думку авторів звернення, "нинішня влада в Україні насправді не є ні сильною, ні стабільною, вона не користується авторитетом у народі... Цю владу роздирають внутрішні протиріччя, які вона вже не може приховувати".

У зверненні міститься заклик до об’єднання проти цієї влади. "Нас чекає тривала й системна боротьба... Необхідно мобілізувати й об’єднати активних і свідомих, активізувати пасивних невдоволених, змусити замислитися байдужих, засоромити продажних, посіяти сумніви в обдурених та деморалізувати захисників режиму", - наголошується в документі.

Біля парламенту було близько ста учасників акції протесту.

Водночас, відомо, що розгляд законопроекту про мови відкладено на невизначений термін. Принаймні, його не буде ухвалено до місцевих виборів, що відбудуться 31 жовтня.

Читайте також:

ПР не збирається відмовлятися від двомовності України

Захисники української мови вчинили галас під Верховною радою

Встановлення двомовності в Україні відклали на невизначений термін

У Донецьку мітингуватимуть на захист української мови

ВідеоЛитвин назвав акції на захист української мови "чистою політикою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: