Литвин обурився, що Азаров "витер об нього ноги"

Голова Ради Володимир Литвин наполіг, щоб урядові законопроекти не розглядалися, доки не налагодиться діалог з Кабміном.

Голову ВР Володимира Литвина настільки обурила відсутність міністрів на Годині запитань до уряду 23 вересня, що він вступив проти розгляду урядових законопроектів до налагодження відносин між урядом і парламентом.

Про це він сказав на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламенту, коментуючи звернення лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова з приводу того, що, незважаючи на інцидент з урядом, необхідно розглядати урядові законопроекти, які є важливими для суспільства.

Як наголосив Литвин: "Я не бачив, щоб був інцидент з Кабміном, просто Кабмін перестав рахуватися з ВР". (Йдеться про ситуацію, коли 23 вересня на Годину запитань до уряду на засідання ВР не прийшла більшість міністрів).

Він нагадав, що законами про Регламент і Кабінет міністрів передбачено, що під час Години запитань до уряду мають бути присутні всі члени Кабміну, а 23 вересня прийшли лише троє міністрів, "а деякі навіть не спромоглися прислати заступників міністра, а прислали уповноваженого".

"Я думаю, що так справа далі не піде – або ми будемо працювати, або ні", - додав голова ВР.

Він нагадав, що існує програма співпраці уряду з парламентською більшістю, яку "ніхто не читає".

"Моя пропозиція, ви можете мене проголосувати, відсторонити, зняти з роботи, моя пропозиція така: після розмови з Кабміном розглядаємо урядові законопроекти", - додав він.

За його словами, якщо у п'ятницю, 7 жовтня, Година запитань до уряду пройде нормально і "буде нормальний діалог" з урядом, то тоді буде відновлено співпрацю з Кабміном, а якщо ні – "то давайте приймати рішення".

Він підкреслив, що "ми (Верховна рада) беремо на себе удари, приймаємо непопулярні рішення, а потім виявляється, що вони нікому не потрібні були, ці рішення".

Литвин зазначив, що на цьому тижні до п'ятниці парламент розглядатиме лише урядові законопроекти в другому читанні, оскільки вони вже є "власністю ВР", а в першому читанні не розглядатиме.

"Бо ще такого не було ніколи, щоб об ВР витирали ноги. Я просив би і журналістів не шукати в цьому, що хтось хоче собі сподобатись, абсолютно нічого нема, є закон і давайте його виконувати", - підсумував Литвин.

Нагадаємо, 23 вересня Литвин на засіданні парламенту заявив, що Рада не буде в п'ятницю, 30 вересня, проводити традиційну "годину питань до уряду" через те, що на засіданні присутні не всі члени Кабміну, і розкритикував уряд за неконструктивну роботу з парламентом.

Також спікер виступив з ініціативою на наступному пленарному тижні 4-7 жовтня не розглядати жодного законопроекту Кабміну, поки не буде налагоджене нормальне співробітництво. Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає критику Литвина безпідставною.

Читайте також:

Литвин засипає Азарова листами зі скаргами на міністрів

Литвин образився на міністрів і відмовився від "години питань до уряду"

Азаров відповів на критику Литвина: не бачу причин для докорів

Литвин боїться, що народ почне душити депутатів

ВідеоЛитвин обурився, що Азаров "витер об нього ноги"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: