Литвин обурився, що Азаров "витер об нього ноги"

Голова Ради Володимир Литвин наполіг, щоб урядові законопроекти не розглядалися, доки не налагодиться діалог з Кабміном.

Голову ВР Володимира Литвина настільки обурила відсутність міністрів на Годині запитань до уряду 23 вересня, що він вступив проти розгляду урядових законопроектів до налагодження відносин між урядом і парламентом.

Про це він сказав на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламенту, коментуючи звернення лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова з приводу того, що, незважаючи на інцидент з урядом, необхідно розглядати урядові законопроекти, які є важливими для суспільства.

Як наголосив Литвин: "Я не бачив, щоб був інцидент з Кабміном, просто Кабмін перестав рахуватися з ВР". (Йдеться про ситуацію, коли 23 вересня на Годину запитань до уряду на засідання ВР не прийшла більшість міністрів).

Він нагадав, що законами про Регламент і Кабінет міністрів передбачено, що під час Години запитань до уряду мають бути присутні всі члени Кабміну, а 23 вересня прийшли лише троє міністрів, "а деякі навіть не спромоглися прислати заступників міністра, а прислали уповноваженого".

"Я думаю, що так справа далі не піде – або ми будемо працювати, або ні", - додав голова ВР.

Він нагадав, що існує програма співпраці уряду з парламентською більшістю, яку "ніхто не читає".

"Моя пропозиція, ви можете мене проголосувати, відсторонити, зняти з роботи, моя пропозиція така: після розмови з Кабміном розглядаємо урядові законопроекти", - додав він.

За його словами, якщо у п'ятницю, 7 жовтня, Година запитань до уряду пройде нормально і "буде нормальний діалог" з урядом, то тоді буде відновлено співпрацю з Кабміном, а якщо ні – "то давайте приймати рішення".

Він підкреслив, що "ми (Верховна рада) беремо на себе удари, приймаємо непопулярні рішення, а потім виявляється, що вони нікому не потрібні були, ці рішення".

Литвин зазначив, що на цьому тижні до п'ятниці парламент розглядатиме лише урядові законопроекти в другому читанні, оскільки вони вже є "власністю ВР", а в першому читанні не розглядатиме.

"Бо ще такого не було ніколи, щоб об ВР витирали ноги. Я просив би і журналістів не шукати в цьому, що хтось хоче собі сподобатись, абсолютно нічого нема, є закон і давайте його виконувати", - підсумував Литвин.

Нагадаємо, 23 вересня Литвин на засіданні парламенту заявив, що Рада не буде в п'ятницю, 30 вересня, проводити традиційну "годину питань до уряду" через те, що на засіданні присутні не всі члени Кабміну, і розкритикував уряд за неконструктивну роботу з парламентом.

Також спікер виступив з ініціативою на наступному пленарному тижні 4-7 жовтня не розглядати жодного законопроекту Кабміну, поки не буде налагоджене нормальне співробітництво. Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає критику Литвина безпідставною.

Читайте також:

Литвин засипає Азарова листами зі скаргами на міністрів

Литвин образився на міністрів і відмовився від "години питань до уряду"

Азаров відповів на критику Литвина: не бачу причин для докорів

Литвин боїться, що народ почне душити депутатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: