Литвин передумав боротися з "кнопкодавами"

Голова парламенту вже не наполягає на введенні електронної системи голосування, яка б не дозволила нардепам голосувати за відсутніх колег.

Голова Верховної ради Володимир Литвин пішов назустріч побажанням представників парламентської більшості, які виступили проти введення в дію системи голосування Рада-3.

Наприкінці минулого тижня спікер пообіцяв підписати 7 березня постанову про введення в експлуатацію нової системи Рада-3, яка забезпечує персональне голосування депутатів. 4 березня на прес-конференції в Харкові Литвин уточнив, що тестування системи відбудеться 18 березня, пише видання "Коммерсант-Украина".

Проте 9 березня, в ході офіційного візиту в Хорватію, він вже не був такий категоричний у цьому питанні. "Голова Верховної ради пропонує провести дискусію відносно введення в дію з наступного пленарного тижня (15-18 березня) нової системи голосування в сесійній залі, - повідомили в парламентській прес-службі. - Він (Володимир Литвин) підкреслив, що, якби це рішення залежало виключно від нього, воно було б прийняте вже завтра".

"Щоб не створювати додаткової напруги, питання введення цієї системи вивчають юристи у правовому контексті і фахівці - в технічному", - процитували спікера в прес-службі.

Заступник глави парламентського комітету з питань регламенту і депутатської етики Василь Кисельов (Партія регіонів) вважає, що перехід до системи Рада-3 можливий тільки після введення мажоритарної виборчої системи.

"Зараз, коли вибори проводяться за партійними списками, природно, що уся фракція голосує за ті рішення, які були вироблені на засіданні фракції. Звичайно, голосують і за тих депутатів, яких немає в залі, - сказав Кисельов. - Гадаю, в ході дискусії ми вирішимо, що до проведення виборів на новій основі і ухвалення закону про відкликання народного депутата вводити Раду-3 не слід".

Нагадаємо, 2 березня голова Верховної ради Володимр Литвин заявив про намір ввести в дію модернізований комплекс для голосування Рада-3 7-11 березня. Проте, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що правоохоронні органи повинні розслідувати встановлення цієї системи в сесійній залі парламенту на той час головою Верховної ради Арсенієм Яценюком.

Інший регіонал, голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Володимир Макєєнко висловив переконання, що, незважаючи на обіцянку Литвина, Рада-3 не буде введена в дію. "Володимир Михайлович - досвідчений політик, і оскільки було піднято питання, йому треба щось говорити", - сказав регіонал.

Читайте також:

Литвин визнав, що "кнопкодави" у Раді непереможні

У Раді запровадять електронну систему боротьби з "кнопкодавами"

Опозиція: 25 людей, які "голосували" за зміну Конституції, взагалі не було в залі

Юрист Ахметова розповів, хто зберігає картки регіоналів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: