Литвин переймається автономією Криму та кримськотатарською мовою

Спікер відвідав Крим та розповів про своє бачення вирішення болючих питань автономії.

Голова Верховної ради Володимир Літвін упевнений, що ініціатива деяких політичних сил ліквідовувати автономію Криму ніколи не буде реалізована.

Про це Литвин заявив на прес-конференції в Сімферополі.
"Кримська автономія є і буде, - підкреслив він. - Я вважаю, що не варто демонструвати рефлексії на якісь заклики ліквідовувати автономію, тому що цього ніколи не буде".
На думку Литвина, сьогодні потрібно думати над тим, як наповнити автономію "реальним змістом, з тим, щоб Україна приростала до Криму", а також визначитися із статусом міста-героя Севастополя.

Голова ВР відзначив, що розвиток ініціатив і можливостей Криму багато в чому залежить від пропозицій керівництва автономії.

"А якщо вони (кримські керівники) прийматимуть і виключатимуть з партії і воюватимуть між собою, то я думаю, що руки і голови до ухвалення серйозних рішень не доходитимуть", - сказав Литвин.

При цьому він виразив переконання, що "якщо з Києва ухвалюватимуться рішення для Криму, то, як правило, вони будуть неефективними".

Він також заявив, що питання про необхідність надання кримськотатарській мові в Криму статусу державної необхідно вирішувати безпосередньо в автономії.
"Я переконаний у тому, що цю проблему треба розв'язати просто в Криму, - підкреслив Литвин. - Повинен бути спокійний зважений підхід для того, щоб не було протистоянь, не було ще однієї лінії вододілу".

Голова парламенту звернув увагу, що в даному питанні потрібно "радитися з людьми, щоб у нас не ухвалювалися рішення силовим способом", оскільки "це приведе до протистояння".

"Будь моя воля, я б заборонив українським політикам говорити на мовну тему, на теми релігії і на тему міжнаціональних відносин. Це дуже тонка, чутлива сфера, де необхідно працювати чистими руками з глибоким знанням тим, навколо яких ведуться дискусії", - відзначив Литвин.

Як повідомлялося, Верховна рада Криму вже на найближчому засіданні 18 березня може виступити із заявою за швидку добровільну відставку нинішнього глави держави Віктора Ющенка і проведення дострокових президентських виборів.

Читайте також:

Кримська рада готується звільнити Ющенка

Віце-адмірал припускає, що на кораблях ЧФ в Криму знаходиться ядерна зброя

Мер Севастополя: Партія регіонів розкрадає кримську землю

У Сімферополі проводять "жалобний марш" з нагоди входження Криму до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: