Литвин підтримав Росію: Голодомор не був геноцидом виключно українців

Спікер Верховної ради вважає, що політики, зокрема президент Віктор Ющенко, помиляються у своїх тлумаченнях української історії.

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає, що Голодомор 1932-33 років не був геноцидом виключно українського народу.

Він зокрема навів приклад свого рідного села Слободи-Романівської Житомирської області, де від голоду в 30-ті роки минулого століття помирали не лише українці.

"Голод покосив жителів нашого села дуже сильно, але там жили не лише одні українці. Так, домінуючими були українці, але проживали і поляки, і євреї, і люди інших національностей. І голод не запитував, хто ти за національністю. Тому говорити про Голодомор, як геноцид виключно українського народу, неправильно", - відзначив голова ВР.

Він звернув особливу увагу на те, що Україні не варто зосереджуватися лише на історичних образах і трагедіях. "Не можна демонструвати історичні образи, вибирати і ставити на перші місця те, що ятрить рани... Ми, по суті, перетворюємося на одну з небагатьох країн, які святкують свої поразки. Треба на минуле дивитися цілісно, панорамно, бачити і гіркі сторінки, і те, що дає підстави для оптимізму та впевненості", - наголосив Литвин.

В якості прикладу він навів саме Голодомор. "Те, що це трагедія - це однозначно. Але намагатися перетворювати ці події на етноцид - неправильно", - переконаний український спікер. З огляду на це, він відзначив, що "історію треба залишити фахівцям", причому як в Україні, так і в Росії.

Крім того, Литвин критично оцінив інтерпретації української історії, яких дотримується президент Віктор Ющенко. "Важко вести діалог з людьми, які вірять в непохитні, з їхньої точки зору, істини... Віктор Ющенко свої істини не ставить під сумнів. Більше того, мені здається, що таким чином, свідомо чи мимоволі містифікуючи історію, підправляючи її, наш президент стверджує себе", - наголосив спікер.

"Як натура імпульсивна і наполеглива в своєму історичному романтизмі, він, мабуть, потребує такого ствердження. Можливо, в якомусь певному колі спілкування він повинен постійно знаходити підтвердження своїм поглядам і переконанням. Це дає йому якесь важливе для нього морально-політичне підживлення", - пояснив Литвин таку позицію глави української держави.

"Мені здається, це може бути в нього закладено на особистісному рівні. Не можна відняти в Ющенка того, що для нього Україна - це щось сокровенне. У нього є власне бачення розвитку країни - її історії і її майбутнього... Якби це була просто позиція діяча культури, творчої людини, навіть науковця, - це не так страшно... Але державний діяч не повинен дозволяти собі переносити своє особисте уявлення про історію, про майбутнє, про глобальні речі на все суспільство", - додав Володимир Литвин

"Мені здається, помилка Ющенка саме в цьому - в тому, що своє бачення України, її історії він хоче ототожнити з державним", - наголосив український політик.

Нагадаємо, те що Голодомор був геноцидом українського народу, постійно заперечує російська сторона. Зокрема, наприкінці минулого року Росія заблокувала спроби України добитися розгляду та ухвалення Генеральною асамблеєю ООН резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

У листопаді минулого року Україна вшанувала 75-ті роковини жертв Голодомору 1932-33 років.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.

Читайте також:

У Севастополі представили фальшиві фотографії Голодомору

РФ заблокувала резолюцію ООН по Голодомору

СБУ хоче судити винних у Голодоморі

Ющенко закликав не бути "малоросами і хохлами"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: