Литвин похвалив ідею про федеральний устрій країни

Спікер не бачить підстав робити з федералізації страшилку за прикладом тієї, котра ще нещодавно запускалася в політичний оборот.

Світова практика доводить, що федералізм - це не тільки ефективний інструмент територіальної організації, а й своєрідний механізм запобігання конфліктів між частинами держави. Таку думку голова Верховної ради Володимир Литвин висловив у статті, опублікованій офіційним виданням ВР "Голос України".

"Немає жодних підстав робити з федералізації страшилку за прикладом тієї, котра ще нещодавно запускалася в політичний оборот. Адже у федераціях сьогодні живуть понад 2 млрд людей на п'яти континентах, і серед найбільш розвинених в економічних відносинах держав світу три - США, Канада й Німеччина - є класичними федеративними утвореннями", - зазначив він.

Глава ВР підкреслив, що в сучасному світі переглядається поняття федералізму, і багато країн використовують в організації свого державного управління тільки деякі механізми, властиві федераціям.

Водночас, Литвин заявив, що Україна не готова перейти до федеративної форми державного устрою. "Україна поки не готова не тільки до кардинального - і, до речі, зовсім недешевого - ламання форми державного устрою, а й до неупередженого сприйняття аргументів "за" і "проти" відходу від закріпленого Конституцією унітаризму", - вважає спікер.

Литвин не виключив, що в процесі реформування української держави доцільно розглянути й нові, проміжні форми, нетрадиційні підходи в організації центр-периферійних і владно-самоуправлінських відносин.

Закінчує спікер свою статтю констатацією необхідності всебічної оцінки Україною конкурентних переваг тієї чи іншої форми державного правління для оптимізації територіального устрою.

Нагадаємо, раніше Литвин стверджував, що перехід України від унітарної до федеративної форми державного устрою призведе до руйнування країни.

Водночас, у Партії регіонів ще зовсім недавно стверджували, що Україну можна врятувати від розвалу, лише перетворивши її на федеративну державу. Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявляв, що не бачить іншої альтернативи розвитку української держави, ніж її федералізація.

Відповідно до статті 2 Конституції, Україна є унітарною державою.

Читайте також:

ПР: через Галичину Україна не відбудеться як держава

Спікер ВР розкритикував ідею федералізації України

Янукович виступив проти федералізації України

Партія регіонів відмовилась від федералізму через бідність України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: