Литвин: положення декларації про суверенітет просто ігноруються

На думку спікера, Україна розробила достатню законодавчу базу відносно прав людини, але не змогла забезпечити належну реалізацію їх захисту.

Голова Верховної ради Володимир Литвин вказує, що ряд положень декларації про державний суверенітет України залишаються нереалізованими та ігноруються. Про це він заявив 16 липня, виступаючи на урочистому засіданні Ради, присвяченому 20-річчю прийняття декларації.

"Зізнаймося відверто, ряд її (декларації) положень ще чекають на запровадження через наше легковажне ставлення до них або просто ігнорування їх", - сказав він.

З його слів, досі з моменту прийняття декларації не реалізовано повною мірою її положення про необхідність побудови правової держави для захисту прав і свобод людини через верховенство права.

Литвин зазначив, що Україна розробила достатню законодавчу базу відносно прав людини, але не змогла забезпечити належну реалізацію їх захисту. Наслідком цього спікер вважає те, що Україна - один із лідерів за зверненнями її громадян у Європейський суд з прав людини.

Крім цього, політик розкритикував Конституційний суд за недостатній внесок у захист верховенства права як одного з найважливіших принципів декларації.

"Нічого не зробив у цьому плані Конституційний суд України, рішення якого - це більше нагадування про доцільність, ніж юридично аргументовані акти. Складається враження, що Конституційний суд України досі перебуває на етапі осмислення належним чином своєї ролі і призначення в нашому суспільстві", - сказав він.

Також спікер думає, що Україна так і не змогла створити збалансованої системи поділу повноважень органів влади та їх взаємодії, як це передбачено декларацією. З його слів, уже 20 років не припиняється перетягання повноважень різних органів влади.

Нагадаємо, 16 липня в Україні відзначають 20-річчя прийняття декларації про державний суверенітет. Цей документ став підставою для проголошення Україною незалежності 24 серпня 1991 року і прийняття Конституції в 1996 році.

Документ, що складається з 10 пунктів, визнавав право на самовизначення "української нації", а також визначав внутрішню і зовнішню політику УРСР.

Читайте також:

Янукович: основи незалежності України були закладені в СРСР

Україна святкує 20-річчя суверенітету

Головною загрозою суверенітету України визнано її владу

На честь річниці суверенітету України депутати заспівали пісню про москаля

ВідеоЛитвин: положення декларації про суверенітет просто ігноруються

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: