Литвин пообіцяв білорусам підтримку в просуванні до Європи

Україна та Білорусь домовилися про співпрацю у програмі європейської співпраці.

Україна і Білорусь підтримуватимуть один одного в програмах європейської співпраці, у тому числі в Східному партнерстві та інших міжнародних ініціативах.

Про це за підсумками зустрічі з головою Ради республіки Національних зборів Білорусі Борисом Батурою заявив голова Верховної ради Володимир Литвин.

"Моя позиція така: співпраця в міжнародних проектах повинна виключати постановку яких-небудь умов для будь-якої країни. Я виступаю за те щоб в Східному партнерстві й інших європейських програмах були задіяні інститути офіційної білоруської влади", - сказав Литвин.

Спікер також підкреслив, що спектр питань для діалогу Білорусі та України досить широкий.

"Я усвідомлено приїхав до Мінська поглянути, як живе країна, щоб мати своє власне переконання", - сказав Литвин. Голова Ради виразив надію, що система білорусько-українських стосунків здійснюватиметься не лише на рівні урядів і президентів, але й у всіх інститутах влади".

У свою чергу Борис Батура відзначив, що між Білоруссю і Україною існує взаєморозуміння в політичній сфері: "Я вважаю, все, що робиться зараз у напрямі нашої співпраці, робиться для того, щоб з меншими втратами разом вийти зі світової фінансової кризи".

Він також підкреслив, що в ході переговорів з Литвином обговорювалися питання торговельно-економічної співпраці, контакти в сферах освіти і культури і чорнобильська проблема.

23 червня Україна, Польща і Білорусь погоджували механізм співпраці у сфері безпеки, а також економічній і гуманітарній сферах в рамках реалізації Східного партнерства під назвою "Київська ініціатива".

Читайте також:

Росіянам перехотілось будувати союзну державу з Білоруссю

Лукашенко знову визнав себе стратегічним союзником Росії

Білорусь попросила в Євросоюзу ще грошей

Литвин вважає збільшення прожиткового мінімуму популізмом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: