Литвин: якщо російська мова стане державною, українська зникне

На переконання спікера Верховної ради, в разі, якщо в Україні буде дві державні мови, одна з них, українська, майже повністю зникне.

В Україні повинна бути тільки одна державна мова, українська. В разі, якщо державноюс тане російська мова, українська може зникнути. Про це заявив глава Верховної ради Володимир Литвин в інтерв'ю ірландській газеті The Irish Times.

Український спікер навів у якості негативного прикладу Ірландію, в якій через двомовність було майже витіснено ірландську мову. "Ірландія зробила "помилку" у визнанні англійської другою державною мовою, і це не буде повторено в Україні. Ми не повинні повторити ірландської помилки. Сьогодні англійська мова домінує в Ірландії. Тому, якщо російська буде визнана другою державною в Україні, в нинішніх умовах українська мова буде відсунута на периферію", - пояснив Литвин.

З огляду на це, він висловив переконання, що державна мова в Україні має бути одна. Водночас, наголосив керівник українського парламенту, права російськомовного населення в Україні не повинні порушуватися.

"Більшість вважає українську рідною мовою, проте значна кількість населення спілкується російською. Російська мова домінує на телебаченні та в друкованих ЗМІ, загалом. Існує певний психологічний бар´єр, коли російська мова розглядається як більш престижна", - пояснив політик.

На зауваження журналіста про те, "що в Ірландії довелося надати офіційний статус англійській мові, зважаючи на незначну кількість населення, яке розмовляло ірландською, Литвин відповів: "В ХІХ столітті у Франції не було значної кількості франкомовних, проте вони були змушені розмовляти французькою в ті часи".

Нагадаємо, на початку березня президент Віктор Янукович виступив за збереження української мови єдиною державною. Ця заява була зроблена, незважаючи на те, що до виборів майбутній президент обіцяв надати Україні другу державну мову.

В той же час, після приходу нової влади права російської мови все ж буде розширено. Зокрема, Міносвіти дозволить учням і студентам обирати мову їхнього навчання та складання тестів для вступу у вузи.

Крім того, незабаром регіони мають отримати право щодо розширення сфер вживання російської мови.

Читайте також:

Ректори вузів підтримали проведення тестування російською мовою

Адміністрація Януковича: російську мову неможливо зробити державною

Колесніков зізнався, що не розмовляв українською зі школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: