Литвин пояснив, чому не проводитиме позачергове засідання ВР

Спікер побоюється втягування парламенту в "політичні розборки" напередодні інавгурації Януковича.

Голова Верховної ради Володимир Литвин підтвердив, що позачергове засідання парламенту в середу, 24 лютого, не відбудеться.

"Позачергового засідання Верховної ради 24 лютого не буде", - сказав він.

Литвин підкреслив, що парламент має "демонструвати стабільність і передбачуваність, а не бути вмонтованим у систему реалізації сценаріїв тієї чи іншої політичної сили".

На думку спікера, "є ряд обставин, що свідчать про те, що ця ініціатива (БЮТ)... вкладається в якийсь план дій, присвячений до інаугурації президента України, і готувалася вона поспіхом".

При цьому, за словами Литвина, "є спроби того, щоб Верховна рада була утягнена в ці політичні розборки".

Спікер нагадав, що ініціативу проведення позачергового засідання повинні підтримати не менш 150 народних депутатів. Крім того, відповідно до регламенту Верховної ради, ініціатори повинні аргументувати його необхідність, а також підготувати проекти документів, що будуть розглядатися на позачерговому засіданні парламенту.

За словами Литвина, фракція БЮТ не внесла проект постанови про відповідальність Кабінету міністрів, хоча саме такий порядок денний мала намір запропонувати на позачергове засідання Верховної ради в середу.

Він відзначив, що представники БЮТ послалися на те, що фракція Партії регіонів уже зареєструвала такий проект постанови. Однак, за його словами, проект постанови "регіоналів" був повернутий у фракцію "для оформлення у встановленому порядку".

"Відповідно, немає підготовлених і належним чином оформлених цих питань для проведення позачергового засідання", - підкреслив Литвин.

Нагадаємо, 19 лютого Партія регіонів зареєструвала у Верховній раді проект постанови про відповідальність Кабміну, за результатами розгляду якого чинного прем'єра Юлію Тимошенко можна буде відправити у відставку.

Ініціативу регіоналів мали розглянути на початку березня, проте БЮТ зібрав 150 підписів щоб негайно розглянути це питання на позачерговому засіданні ВР "для подолання невизначеності у владі".

Пізніше регіонали забрали проект на доопрацювання, після чого він знову був повернений в Раду.

Читайте також:

Рада не збереться на позачергове засідання

БЮТ повторно ініціює засідання ВР, щоб перевірити, чи є коаліція

ПР заявила, що назбирала голоси для відставки Тимошенко

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: