Литвин пропонує брати плату за в'їзд в Україну

Платний в'їзд на українську територію спікер вважає альтернативою введення візового режиму з Європою.

Голова Верховної ради Володимир Литвин вважає за доцільне ввести плату за в`їзд до України на пунктах прикордонного пропуску для громадян країн, зокрема ЄС, які видають платні візи для українців.

Про це він заявив в інтерв`ю радіостанції "Эхо Москвы".

"Україна безвізовий режим ввела і нічого з цього не одержує", - вважає Литвин. Він повідомив, що запропонував юристам підготувати пропозицію, щоб "ввести на пунктах прикордонного пропуску плату за в`їзд – не візовий режим".

Литвин відзначив, що маючи спрощений візовий режим з ЄС, українцям, щоб одержати візу, потрібно піти до посольства, стати в чергу, здати відбитки пальців, заплатити - іноді по 2,5 тис грн.

Спікер наголосив, що платний в`їзд має бути не тільки для мешканців ЄС, а й тих країн, які стягують відповідну плату за візи з українців: "Щоб це було дзеркальне відображення. Припустимо, якщо якась країна бере з нас 30 євро, і ми переводимо в гривні за курсом. Це не віза, це не плата за візу, а плата за в`їзд", - сказав він. За його словами, введення плати за в`їзд розв`язало б фінансові проблеми утримання українських посольств за кордоном.

"Сьогодні ми нічого не одержуємо. Більше того, сьогодні ми змушені в 10 країнах скоротити свої представництва, бо проблема їх утримувати в умовах кризи", - сказав Литвин.
В той же час, на думку Литвина, відновити візовий режим з Євросоюзом є нереальним.

Як повідомлялося, заступник глави Секретаріату президента та представник президента у Верховній раді Ігор Попов вважає, що Україна може скасувати безвізовий режим з країнами Євросоюзу вже в травні. "Безвізовий режим з Європою ми скасуємо ще, можливо, до празького саміту в травні", – заявив він.

Читайте також:

Візи для європейців Україна готова запровадити до травня

Чехія припинила видачу робочих віз українцям

Україна видаватиме візи за відбитками пальців, як і Європа

Європа стала вдвічі рідше відмовляти українцям у візах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: