Литвин пропонує перевіряти чиновників на знання Конституції

Литвин вважає, що В Конституції більше уваги треба приділяти не розділам із розподілом повноважень, а статтям, де йдеться про основні права і свободи громадян.

В Україні необхідно проводити іспит для державних чиновників на знання Конституції, заявив спікер Верховної Ради Володимир Литвин під час зустрічі із главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

"Головна проблема полягає в тому, що ми навчились змінювати Конституцію, але не навчились її виконувати", - підкреслив спікер.

На переконання Литвина, потрібно "більше уваги приділяти не розділам із розподілом повноважень, а ключовим статтям, де йдеться про основні права і свободи громадян".

Він висловився за необхідність визначитися із шляхом розвитку життя суспільства - європейським або пострадянським, що у подальшому сформує підходи до вирішення багатьох питань, у тому числі і у питаннях влади.

Ключовим завданням у конституційному процесі Литвин назвав необхідність визначитися, якою буде Україна, яким буде її внутрішній курс, зовнішня політика, якими будуть права людини сьогодні і завтра.

На його думку, ці питання варто винести на загальнонаціональну дискусію, щоб "не зациклюватися на Конституційній асамблеї, яка повинна стати інструментом загального бачення України".

Литвин висловив сподівання, що "спільними зусиллями необхідні для України законопроекти будуть доведені до такої кондиції, щоб було приємно читати висновки Венеціанської комісії, і це можливо, коли ми обираємо мету, а не політичну ситуацію".

Читайте також:

Литвин підтримав ініціативу Януковича щодо примирення політичних сил

У Конституції знайшовся аргумент для зниження пенсій

Регіонал заявив, що народ не може приймати Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: