Литвин пропонує саджати за невиконання Конституції

Литвин на зустрічі з генсеком Ради Європи Торбйорном Ягландом поговорив про "культура поваги до конституційних приписів".

Спікер Володимир Литвин вважає за доцільним ввести кримінальну відповідальність за невиконання Конституції.

Про це він заявив у середу під час зустрічі з генсеком Ради Європи Торбйорном Ягландом, повідомляє прес-служба парламенту.

Литвин зазначив, що Україні "потрібна реформа не Конституції, повинна бути культура поваги до конституційних приписів".

"Необхідно ввести кримінальну відповідальність за невиконання Основного Закону. Тоді не буде актуальною тема внесення змін до Конституції перед президентськими виборами", - заявив Литвин.

Головне – це "примусити владу виконувати Конституцію", а наміри її змінювати, за його словами, є "бажанням уникнути політичної відповідальності за стан справ в країні", - вважає спікер.

Він вважає ключовою проблемою для країни неповагу до Конституції. "Це ключова проблема для України, оскільки Конституцію порушують президент, прем`єр-міністр і Верховна Рада".

"Я не поділяю намірів переписати Конституцію під політичний момент, розстановку політичних сил і виборчу кампанію, хоча певні уточнення до Основного Закону будуть не зайвими", - додав Литвин.

За його словами, існуюча в Україні практика "підміни Конституції політичними домовленостями" призводить до "фрагментації і часткової приватизації інститутів влади".

Ще однією ключовою проблемою для України Литвин назвав необхідність мати цивілізовану виборчу систему, "коли б на першому місці була не партія, а особистість", оскільки, за його словами, чинне виборче законодавство "загальмувало процес політичної структуризації суспільства".

Нагадаємо, Народна партія прийняла рішення висунути кандидатом у президенти свого лідера – спікера Верховної ради Володимира Литвина.

Таке рішення 20 жовтня було прийняте на 11-му з'їзді Народної партії. Воно було підтримане одноголосно 432 делегатами. Крім делегатів, на з'їзді присутні й прості прихильники партії з різних регіонів країни.

Литвин, вийшовши на трибуну, кілька хвилин не міг почати виступ. Він розчулений розплакався прямо за трибуною.

Читайте також:

Литвин розплакався під час висування в президенти

Литвин доручив негайно змінити закон про вибори

Литвин: депутатом треба бути не більше двох термінів поспіль

Литвин: справжня війна почнеться після першого туру виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: