Литвин пропонує відшукати 20 млрд. гривень для переговорів з МВФ

Спікер обговорював з президентом шляхи виходу з кризи.

Голова Верховної ради Володимир Литвин повідомив, що вчора під час зустрічі з президентом України обговорював можливість підписання спільної заяви парламенту, уряду, Національного банку України та виконуючого обов’язки міністра фінансів щодо виходу країни з кризи.

За словами спікера, "необхідно вишукати додатково 20 млрд. грн., щоб зменшити дефіцит бюджету, який сьогодні в межах 50 млрд.". "Тоді можливе відновлення діалогу з МВФ", - додав Литвин.

За його словами, під час зустрічі з президентом обговорювалося питання припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом, що відразу стало своєрідним негативним сигналом Європейському банку реконструкції та розвитку, Світовому банку та іншим міжнародним фінансовим організаціям.

Литвин підкреслив, що економічна ситуація в Україні "є надзвичайно складною", зауваживши, що політики не усвідомлюють всю складність ситуації, "бо, з одного боку, є нереальний оптимізм, а з другого – тотальний катастрофізм".

Литвин додав, що необхідно налагодити діалог між гілками влади для прийняття непростих рішень.
За його словами, зараз уряд пропонує на 9 млрд. збільшити надходження від акцизних зборів, а також додатково отримати 6 млрд. грн. через зміну пенсійного законодавства і отримати 5 млрд. грн. додатково через підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
На думку спікера, уряд діє неправильно. Він повідомив, що під час зустрічі з Ющенком також ставив питання, чому було відкликано подання щодо призначення Валентина Наливайченка головою СБУ.

За його словами, парламент готовий був розглянути дане питання. "Виникає питання – чи це бажання тримати на короткому повідку СБУ, чи невпевненість, що буде позитивне рішення Верховної ради", - сказав спікер.

Читайте також:

Литвин хоче оновити парламент на 80%

Литвин хоче, щоб політична еліта пішла у "небуття"

Тимошенко закликала написати "звернення трьох" до МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: