Литвин пропонує звозити в Чорнобиль відходи з усієї України

Спікер впевнений, що централізована переробка ядерних відходів є безпечнішою, ніж у випадку, коли кожна АЕС переробляє відходи самостійно.

Голова Верховної ради Володимир Литвин виступає за перетворення Чорнобильської АЕС у підприємство для переробки радіоактивних відходів.

Про це він сказав під час відвідання цієї станції.

Він зазначив, що підприємство має використовуватися "як навчальний центр та як місце для переробки відпрацьованих радіоактивних відходів".

За словами голови ВР, на цьому підприємстві мають перероблятися відходи і з інших атомних електростанцій України.

"Якщо кожна атомна станція буде у себе будувати сховища або просто під небом будуть лежати відпрацьовані механізми та просто на бетонних площадках будуть зберігатися бочки, то спокою для всієї України не буде", - запевнив він.

За словами Литвина, сьогодні завершується будівництво промислового комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів і воно може бути завантажено на рік тими відходами, які є на ЧАЕС, а потім можна його завантажити за рахунок інших АЕС.

Також Литвин виступає за те, щоб у парламенті були прийняті зміни до бюджету в частині збільшення фінансування для робіт на ЧАЕС.

Він зазначив, що на сьогодні потреба у фінансах становить 146,7 млн грн. Як сказав голова ВР, ця потреба в цілому не може бути задоволена, але частина коштів все ж таки має бути виділена.

Литвин також наголосив, що зарплата працівників ЧАЕС повинна бути на рівні середньої зарплати в атомній галузі "плюс коефіцієнт за умови роботи", тобто за роботу на забрудненій території.

Сьогодні Литвин ознайомився з ходом виконання робіт на об’єкті "Укриття", а також зі станом будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів та промислового комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів. Також він зустрівся з персоналом ЧАЕС.

Читайте також:

Кабмін уріже кордони Чорнобильської зони

Литвин лякає другим Чорнобилем

Литвин не проти, щоб Тігіпко увійшов у його блок

Литвин: у травні в Україні почнеться перебудова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: