Литвин проти, щоб "клани" у парламенті обирали президента

Володимир Литвин негативно оцінює обрання президента парламентом.

Голова Верховної ради Володимир Литвин негативно оцінює обрання президента парламентом. Про це він сказав в інтерв'ю журналу "Профіль", опублікованому у суботу.

Відповідаючи на питання про своє ставлення до обрання глави української держави парламентом, спікер пояснив свою негативну позицію тим, що можливі певні домовленості між різними політичними силами, перешкоджаючими оптимальному вибору.

"Негативно, тому що клани між собою домовляться, посадять когось на трон, а потім передоговорятся - знімуть", - прогнозує Литвин. При цьому він бачить оптимальною парламентсько-президентську модель.

"Вважаю, що ми бездарно проскочили етап, коли могли б розвиватися в умовах парламентсько-президентської моделі, коли можна було розширити можливості і відповідальність всіх інститутів влади", - сказав спікер.

Спікер також наполягає на зростанні ролі персональної відповідальності.

"Сьогодні нам потрібно підсилювати персональну відповідальність. Упевнений, що ми повертатимемося до того, щоб ця персональна відповідальність асоціювалася з президентом ... Я думаю, що акцент буде зроблений на президентсько-парламентську форму правління", - підкреслив глава парламенту.

Крім того, Литвін вкотре назвав дату виборів президента - 17 січня 2010 року.

"Всім ясно, що вибори глави держави, згідно з Конституцією України, відбудуться в останню неділю останнього місяця повноважень президента України. А оскільки Віктор Ющенко прийняв присягу 23 січня 2005 року, дата виборів, 17 січня 2010, очевидна", - сказав він, додавши, що цю дату "слід затвердити в парламенті".

Читайте також:

Литвин: політики не примиряться до президентських виборів

Литвин пропонує припинити аморальщину і не закликати до анархії

Янукович закликав Литвина не розказувати всім, хто з ким цілується

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: