Литвин: Рада не має таємниць від людей, вона розхристана і відкрита

Литвина здивували політичні ігрища з проектом закону "Про доступ до публічної інформації", коли самі ініціатори цього законопроекту відмовляють від його розгляду.

Ситуація з проектом закону "Про доступ до публічної інформації" дуже дивна, адже у Верховної ради немає жодної таємниці від людей. Про це заявив спікер Володимир Литвин.

"Мене ця ситуація дивує, тим більше, що я прочитав сьогодні ще раз уважно закон з усіма вже остаточними поправками. Великих застережень особисто в мене немає", - заявив він.

Литвин уточнив, що Верховна Рада "у цьому плані наскрізь розхристана і відкрита".

"Жодної таємниці немає. Всі хто хочуть отримати будь-яку інформацію вони мають право її отримати. По суті Рада живе вже в цьому режимі", - додав він.

"Мені не зрозумілі ці політичні ігрища, коли самі ініціатори цього законопроекту відмовляють від його розгляду", - підсумував Литвин.

Як відомо, у п'ятницю розгляд законопроекту про доступ до публічної інформації було перенесено на наступний пленарний тиждень.

Про це на засіданні парламенту оголосив перший віце-спікер Адам Мартинюк. За його словами, відповідне прохання надійшло від голови комітету свободи слова Андрія Шевченка.

"Ось у мене лист від голови профільного комітету Шевченка, який просить у зв'язку з необхідністю узгодити позиції та проведення додаткових консультацій перенести розгляд цього законопроекту на наступний пленарний тиждень", - сказав Мартинюк.

Сам Шевченко в коментарі журналістам пояснив, що наразі ведуться переговори з командою президента.

"І є обережна надія на те, що за цей тиждень, який у нас буде до наступного пленарного тижня, ми зможемо переконати наших опонентів у тому, щоб даний законопроект в кінці кінців став законом", - сказав він.

"Ситуація дуже проста: ми не ухвалимо цей закон без Партії регіонів, і ми це розуміємо. А Партія регіонів, можливо, починає розуміти, що їй не вдасться уникнути необхідності прийняти цей закон. Тому я думаю, що ми приречені знайти формулу, за якою Україна отримає закон про доступ до публічної інформації", - додав Шевченко.

Як повідомлялося, 21 жовтня Рада вже відкладала розгляд закону "Про доступ до публічної інформації" на початок листопада. Депутати відмовилися ухвалювати цей законопроект, незважаючи на позитивне рішення профільного комітету.

Парламентська Асамблея Ради Європи закликала Верховну раду ухвалити цей законопроект.

У свою чергу президент Віктор Янукович обіцяв підписати цей закон, якщо за той проголосує Верховна рада.

В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою "є забезпечення прозорості і відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації".

Серед авторів законопроекту були представники Центру політико-правових реформ, Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, Інституту медіа права, Асоціації медіа юристів України, Інституту масової інформації, Незалежної медіа-профспілки та інші.

Читайте також:

Доступ до публічної інформації знову заблокували

Депутати відмовилися відкрити доступ до публічної інформації

ВР відмовилася відкрити українцям доступ до публічної інформації

Депутати ЄС обговорять свободу слова в Україні

Януковичу скаржилися на утиски свободи лише заангажовані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: