Литвин: російська мова – історично друга в Україні

Голова парламенту нагадав, що в Україні російська має особливий статус мови міждержавного спілкування.

Володимир Литвин
Володимир Литвин
Голова Верховної ради, кандидат у президенти Володимир Литвин вважає російську мову історичною другою мовою України. Про це він заявив під час робочого візиту до Криму.

Спікер впевнений, що "політикам необхідно заборонити спекулювати на мовній темі. Коли вони при владі, то забувають обіцянки і проводять українізацію. Повертаючись в опозицію, політики знову починають кричати про статус російської мови".

Голова парламенту нагадав, що в Україні діє Закон "Про мови", згідно з яким російська має особливий статус мови міждержавного спілкування. Оскільки "історично Україна двомовна держава", Литвин впевнений, що "другу мову спілкування кожна регіональна громада має право обирати самостійно".

"Природно, що на півдні і сході України виступати у суді, здавати тести, читати анотації на ліках більшість людей бажають російською. Отже, необхідно поважати вибір людей, зокрема, бажання говорити властивою саме їм мовою", - переконаний голова парламенту.

Нагадаємо, опитування, проведене "Українським демократичним колом", свідчить, що понад половину громадян України (54,7%) вважає, що мовне питання взагалі не актуальне.

Відносна більшість (41,2%) вважає, що змінювати статус російської мови не треба: українська мова - єдина державна, російська - має гарантії вільного розвитку. На думку 35,8% опитаних треба, щоб і російська, і українська мови були державними в усій країні: 20,4% - українська мова - єдина державна, а у регіонах компактного проживання росіян російська мова може бути визнана офіційною (2,6% не змогли визначитись).

Читайте також:

У Москві зізналися, що від України в них шизофренія

Більшість українців вважає проблему російської мови неактуальною

ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

МЗС РФ: українська держава тримається на росіянах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: