Литвин розповів Гризлову, що Україна не хоче в НАТО

Спікери українського та російського парламентів поговорили про євроатлантичну інтеграцію України, Голодомор, Чорноморський флот та війну на Кавказі.

На зустрічі голови Верховної ради України Володимира Литвина та голови Держдуми Росії Бориса Гризлова останній заявив, що наразі українсько-російські відносини, у тому числі на міжпарламентському рівні, "перебувають не в найкращому стані".

На його думку, проблемними питаннями двосторонніх відносин є перспективи вступу України до НАТО, підтримка з боку України Грузії у російсько-грузинському конфлікті, питання Голодомору та перебування Чорноморського флоту в Україні, низка економічних питань.

Ющенко и Тимошенко встречаются с руководителем Евросоюза
УНІАН
Володимир Литвин та Борис Гризлов знову колеги
У свою чергу, Литвин запропонував перевести розв`язання всіх проблемних питань у практичну площину, "руйнуючи фантоми реальною роботою". Литвин запевнив, що українсько-російські відносини є одним з основних питань, які непокоять українське суспільство. При цьому він висловив думку, що нормалізація відносин "заспокоїть людей" як в Україні, так і в Росії.

Голова Верховної ради заявив, що першим кроком на шляху зрушення двосторонніх відносин з "критичної точки замерзання" має стати поновлення роботи Міжпарламентської комісії із співпраці між двома парламентами. Литвин нагадав, що засідання комісії не відбувалися протягом останніх двох років, і запропонував провести її восьме засідання вже у середині січня 2009 року. Гризлов підтримав цю ініціативу, запропонувавши провести засідання у Москві.

Порушуючи тему євроатлантичної інтеграції України, Литвин зазначив, що питання вступу України до НАТО не є пріоритетним і актуальним для українських громадян. Його особиста позиція полягає у тому, що Україна має підтримувати свій нейтральний статус.

Литвин також підкреслив, що, не дивлячись на погіршення двосторонніх відносин на політичному рівні, двостороння співпраця в економічній сфері розвивається успішно і динамічно. У свою чергу, Гризлов заявив, що минулий рік був "рекордним" за рівнем товарообігу між нашими країнами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: