Литвин скасував візит до США через арешт Пукача

За даними джерел у Вашингтоні, Литвин не вперше скасовує візит до Америки. Втім, в оточенні спікера інформацію про офіційно заплановану поїздку спростовують.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин скасував свій візит до США. Про це повідомили джерела у Вашингтоні.

За їхньою інформацією, запланований на 28 липня візит був скасований через два дні після арешту генерала Олексія Пукача, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе.

У Вашингтоні на Литвина, який мав прибути чартерним рейсом, чекали серед іншого зустрічі з американськими високопосадовцями, вечеря та обід з навколополітичною елітою та публічний виступ у Центрі Американського Прогресу.

Серед організаторів візиту Литвина значиться лобістська компанія "Марінер Груп".

У Вашингтоні не здивувались зміні планів українського високопосадовця. "Це вже не вперше, коли Володимир Литвин скасовує в терміновому порядку свій візит до Вашингтона", - сказав експерт Фонду Маршала Девід Креймер.

Він серед інших експертів був запрошений взяти участь у дискусії під назвою "Криза в Україні", яку в терміновому порядку довелось організовувати Центру Американського Прогресу в замін виступу Литвина.

Два місяці тому Литвин скасував свій візит, за даними достовірних джерел, через те, що для зустрічі з ним не знайшла часу спікер Палати представників Американського Конгресу Ненсі Пелозі.

Цікавим співпадінням назвала скасування візиту голова відділу Європи та Євразії Національного Фонду за демократію Надія Дюк, яка була запрошена на низку заходів, пов'язаних з візитом спікера Верховної Ради.

"Багато з нас пам'ятають, як в Інституті Карнегі під час публічного виступу декілька років тому Володимира Литвина питали про його відношення до вбивства Георгія Ґонґадзе, і як він тоді уникав конкретної відповіді", - зауважила вона.

У свою чергу прес-секретар Литвина Ольга Чорна заявила, що його візит до Вашингтона офіційно не планувався.

"Така поїздка обговорювалася на рівні можливостей, у вузькому колі, але остаточного планування так і не було", - розповіла Чорна. "Ситуація в країні вимагає більше уваги, ніж візити зарубіж", - додала вона.

Нагадаємо, Олексій Пукач був затриманий на Житомирщині 21 липня. Зараз він перебуває під вартою і дпає свідчення. Втім, за даними джерел, замовника вбивства журналіста він поки не назвав.

Читайте також:

Пукач не здав замовників вбивства Ґонґадзе – ні живих, ні мертвих

Пукач відмовився від адвоката

Політолог: Кучмі світить арешт у справі Ґонґадзе

Завдяки Пукачу Генпрокуратура підчепить на гачок відомих політиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: