Литвин скликає всіх політиків на глобальну нараду

Спікер переконаний, що для української влади прийшов крайній час розставити усі крапки над "і".

Голова Верховної ради Володимир Литвин закликає президента, прем’єра, лідерів парламентських фракцій та усіх політиків провести загальнонаціональний круглий стіл щодо облаштування України.

Про це йдеться у зверненні Литвина, розміщеному на сайті Верховної ради.

“Треба, врешті-решт, дати відповідь на, схоже, вже одвічне для нас питання - ми за європейську парламентську чи авторитарну президентську державу”, - сказано у зверненні.

За словами Литвина, без цього ми не зможемо забезпечити ефективне управління країною і не зможемо хоч якось протистояти економічній кризі та й загалом усім викликам ХХI століття.

“Звертаюсь до усіх українських лідерів із пропозицією негайно приступити до обговорення запропонованих питань облаштування країни. Закликаю розпочати з консультацій, визначення порядку денного необхідної серії загальнонаціонального круглого столу. Він повинен набути постійного характеру”, - сказав він.

Голова ВР зауважив, що наступні президентські вибори - це не вибори на посаду президента, це боротьба за абсолютну владу в державі.

Також він стверджує, що політики повинні визнати той факт, що фінансова й економічна криза застукали країну зненацька. Разом з тим, додав він, повинні визнати і той факт, що президентські вибори формують логіку поведінки усіх політичних лідерів.

“Сьогодні всі - і президент, і прем’єр-міністр, і лідер опозиції, і я, голова Верховної ради, вважаються потенційними учасниками президентської кампанії, що розгорнулася задовго до її офіційного старту. І в цьому сенсі всі названі й неназвані особи є непримиренними політичними конкурентами. І кожен з них використовує помилку іншого, як привід для втіхи на фоні суспільної зневіри, викидання чергової порції бруду й обвинувачень”, - наголосив Литвин.

Однак, вважає він, ключове і визначальне завдання - вийти на спільне розуміння того, як облаштувати країну насамперед через однозначне вирішення питання організації влади.

Голова ВР переконаний, що в зв’язку з цим треба невідкладно вирішувати три основоположних питання:

Перше - негайно змінювати виборче законодавство і зробити, щоб кожен депутат персонально обирався людьми.

“Зрозуміло, що відповідальність за прийняття такого рішення повністю покладається на дві найбільші парламентські фракції - Партії регіонів та Блоку Юлії Тимошенко. Це ж стосується і загальної ліквідації інституту недоторканності”, - сказав він.

Друге питання — чітко розмежувати повноваження президента та прем'єра ще до президентських виборів, “інакше ми їх не переживемо”.

“Але парадокс полягає у тому, що від чесної та відкритої поведінки президента Віктора Ющенка залежатиме, у якій країні будемо жити завтра. Від неї залежатиме, якою буде українська влада, а відтак загальний тренд усіх політичних переговорів”, - переконаний він.

Третім питанням, на переконання Литвина, є організація влади на місцях. Він зауважив, що території мають отримати високий рівень свободи, насамперед економічної.

“Водночас треба демонтувати державні адміністрації, усунути підстави для “півнячих” боїв місцевого ґатунку, зробити зрозумілою, відповідальною і підконтрольною населенню систему управління через відтворення виконкомів рад”, - сказав він.

Читайте також:

Литвин вимагає консультацій з лідерами фракцій щодо наступника Огризка

Тимошенко готова до компромісів з Януковичем та Яценюком

Партія регіонів хоче обирати президента в Раді

У Ющенка хочуть переобрати Раду ще до президентських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: