Литвин: у травні в Україні почнеться перебудова

Спікер очікує, що вже після свят депутати ВР будуть робити новий формат коаліції та міняти Конституцію.

До липня цього року не виключені переформатування коаліції у Верховній раді та поява спроб змінити Конституцію України.

Про це спікер парламенту Володимир Литвин заявив під час зустрічі з послом Словаччини в Україні Урбаном Руснаком. Зустріч відбулася у зв'язку із завершенням терміну перебування словацького дипломата в Україні.

Говорячи про соціально-політичну ситуацію в країні, Литвин відзначив, що попереду "на нас чекає не менш складний і драматичний період перебудовування та маневрування політичних сил, який почнеться одразу після травневих свят". Спікер висловив занепокоєння тим, що складна політична ситуація може вплинути на економіку країни та на психологічний стан людей, "яких врятовує лише запас живучості та пристосовуваності".

Литвин закликав зробити висновки з економічної кризи, як і з політичної кризи 2004 року. На думку спікера, в цьому контексті "багато залежить від парламенту - або він буде ведучим, або ведений". "Якщо парламент буде веденим, то це стане політичним випробуванням для країни. Необхідно все зробити, аби цього не допустити", - впевнений голова ВР.

На його думку, відповідальність має бути і у президента, і у прем’єр-міністра, і у парламенту, але необхідно перш за все враховувати інтереси людей, а не політиків.

Голова ВР не виключив переформатування коаліції та спроб внесення змін до чинної Конституції до липня цього року з тим, щоб остаточно ухвалити їх у вересні. На його думку, зміни до Конституції торкатимуться передусім способу обрання президента.

У свою чергу, Руснак висловив сподівання на те, що "найбільша сусідська країна зі Словаччиною житиме за правилами, які зрозумілі в Європі, буде прогнозованою та скористається досвідом Словаччини щодо встановлення законів для всіх громадян без винятку, а також відмовиться від перерозподілу власності".

Нагадаємо, напередодні лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що його політична сила готова до "широкої" коаліції з Блоком Тимошенко.

За словами Януковича, він готовий створювати "широку" коаліцію тільки на жорстких умовах. Втім, ці умови лідер "регіоналів" не назвав.

Читайте також:

Янукович готовий до коаліції з БЮТ

Литвин злякався, що БЮТ і Партія регіонів "зачистять" його блок

БЮТ запропонував широку коаліцію всім, окрім комуністів

БЮТ і ПР створять коаліцію до 28 квітня - ЗМІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: