Литвин: У Ющенка нема законних підстав оголошувати референдум

Президенту "треба дуже добре думати перед тим, як намагатися реалізувати такий гострий механізм становлення думки людей".

Спікер Володимир Литвин наголошує, що у президента Віктора Ющенка немає правових підстав для оголошення всеукраїнського референдуму про внесення змін до Конституції.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу "Рада".

Спікер нагадав, що відповідно до законодавства України, для оголошення референдуму необхідно пройти досить складну процедуру, зокрема, створення ініціативних груп, збір не менше 3 млн. підписів громадян тощо.

Литвин вважає, що президенту "треба дуже добре думати перед тим, як намагатися реалізувати такий гострий механізм становлення думки людей".

Він нагадав, що на сьогодні вже є рішення ЦВК про необхідність проведення референдуму на предмет ставлення українського народу до НАТО.

"Тому президенту треба думати, якщо він буде щось ініціювати, оскільки з’явиться і ця тема", - додав Литвин.

Голова парламенту не виключає, що в разі оголошення Ющенком референдуму про зміни до Конституції до цього будуть "підв’язані місцеві референдуми щодо ставлення до мовної тематики, до статусу окремих територій".

"Тому в наших неспокійних, бурхливих умовах, я переконаний, референдум як інструмент не повинен використовуватися в політичній боротьбі, бо інакше є загроза розриву, розшматування держави", - додав Литвин.

Спікер висловив переконання, що "до цього не дійде". За його словами, необхідно, якщо є "потреба і бажання, шукати інші форми апеляції до громадської думки".

Литвин нагадав, що 5 червня Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, і це було результатом домовленостей між фракціями Партії регіонів та БЮТ.

За його словами, це, по суті, були пакетні домовленості, оскільки йшлося про відставку міністра оборони і про ухвалення даного закону, і ці домовленості були реалізовані "в процесі роздільного голосування".

Читайте також:

Ющенко не бачить підстав для розпуску Ради

Тягнибок вимагає розігнати Раду і провести референдум

ВР прийняла закон про референдум

Янукович вважає нісенітницею задум Ющенка про референдум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: